Nowe produkty

Promocje

Różańce i modlitewniki

Różaniec i modlitewnik, który powinien być poświęcony przez księży przed sakramentem, powinno posiadać każde dziecko przystępujące do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Różańce mogą być przeróżne, skromniejsze z drewna jasnego lub ciemnego, z kuleczkami w kształcie serduszka białe dla dziewczynki i czarne dla chłopca oraz z białymi lub czarny...

Różaniec i modlitewnik, który powinien być poświęcony przez księży przed sakramentem, powinno posiadać każde dziecko przystępujące do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Różańce mogą być przeróżne, skromniejsze z drewna jasnego lub ciemnego, z kuleczkami w kształcie serduszka białe dla dziewczynki i czarne dla chłopca oraz z białymi lub czarnymi perełkami. Do różańca warto dobrać pudełeczko, aby był w nienaruszonym stanie na długie lata. Dzięki temu dziecko będzie mogło go używać również podczas innych sakramentów.

Więcej

Różańce i modlitewniki Jest 2 produktów.

Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów
Pokazuje 1 - 2 z 2 elementów

Różaniec, czy modlitewnik są bardzo ważną częścią katolickiej tradycji modlitewnej. Te dwa jakże ważne przedmioty towarzyszy wyznawcom obrządku rzymskiego już od wielu, wielu lat. Najczęściej są one punktem niezbędnym w wyposażeniu dziecka pierwszokomunijnego. Powszechnie przyjęło się twierdzenie, że różaniec może być również najlepszym prezentem na Pierwszą Komunię Świętą. Ponadto, Komunia to niezwykle istotne wydarzenie w życiu każdego dziecka. Warto zadbać, aby dzień ten został na długo zapamiętany. 

 

Po pierwsze różaniec na Pierwszą Komunię Świętą

Odświętnie ubrany chłopiec i dziewczynka w białej komunijnej sukni - taki widok jest zawsze wzruszający. Natomiast dzieci trzymające w ręku różaniec jest pierwszym i jednocześnie najpiękniejszym skojarzeniem, jakie nasuwa nam się na myśl, kiedy przypominamy sobie ten ważny dzień. Z tym wyjątkowym przedmiotem wiąże się jedna z niezwykłych propozycji na prezent komunijny. Różaniec sprawdzi się jako upominek ale w tym przypadku warto wybrać nieco droższy, który przetrwa próbę czasu. Będzie on przecież pamiątką na całe lata. Dla dziewczynki przystępującej do Pierwszej Komunii Świętej kupujemy zazwyczaj różaniec w kolorze białym, dla chłopca zaś w barwie czarnej. Przydatna może okazać się materiałowa sakiewka lub plastikowe pudełko, w którym będzie można przechować różaniec. Nie tylko by się nie zniszczył, ale także by dziecko przejęte uroczystością nie zgubiło różańca.

 

Różaniec z serduszkami

Prześliczny różaniec komunijny z serduszkami to najpiękniejsza pamiątka na całe życie. Różaniec komunijny wykonany z posrebrzanego łańcuszka oraz pięknych białych serduszek z pewnością przypadnie do gustu niejednej dziewczynce. Każde serduszko z jednej strony pokryte jest dodatkową perłową powłoką, co sprawia, że różaniec ślicznie się mieni. Upominek zakończony jest posrebrzanym kielichem z Hostią oraz posrebrzanym krzyżem. Jest to niezwykła pamiątka z Pierwszej Komunii, którą powinno otrzymać każde dziecko.

różaniec na Komunię dziewczynkiPiękny różaniec komunijny dla dziewczynki

 

Modlitewnik komunijny - piękna pamiątka

Następnym przedmiotem, w który rodzic powinien wyposażyć dziecko jest modlitewnik. Przy wyborze kierujcie się nie tylko okolicznościową okładką, ale także zawartością. Powinna ona zawierać najważniejsze pieśni i modlitwy. Książeczka do nabożeństwa podobnie jak medalik i różaniec powinna służyć dziecku przez całe życie. Jeśli mowa o kolorach, to sytuacja jest podobna do różańców. Dziewczynkom polecana jest barwa biała, a chłopcom czarna. Pięknie wydany modlitewnik w skórzanej okładce z tłoczeniem będzie wspaniałą pamiątka z przyjęcia komunijnego. Piękna, biała książeczka w skórzanej oprawie z tłoczeniem na okładce z motywem połyskującego złotego kielicha oraz napisem: Pamiątka Pierwszej komunii sprawdzi się idealnie jako pamiątka na długie lata zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. Modlitewnik posiada zakładkę w formie białej tasiemki. Będzie on idealną pomocą w religijnym rozwoju dziecka, spis treści ułatwi znalezienie odpowiednich do danego momentu modlitw i pieśni.

modlitewnik komunijny skórzanyElegancki modlitewnik komunijny z tłoczeniami

 

Pudełeczka na różaniec - estetyczne i trwałe

Pudełeczko na różaniec w kształcie serca to urocza ozdoba oraz funkcja ochronna dla różańca komunijnego. Białe, plastikowe opakowanie w kształcie serduszka to idealny dodatek do różańca jaki chcemy sprezentować dziecku przystępującemu do sakramentu komunii. Na dnie pudełeczka znajduje się delikatna gąbeczka, która dodatkowo chroni różaniec przed uszkodzeniami. Opakowanie posiada przezroczyste zamknięcie, przez które widać znajdującą się w środku pamiątkę. Wieczko ozdobione jest złotą aplikacją przedstawiającą kielich z Hostią oraz napis Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej. Specjalne pudełeczko do przechowywania różańca, który jest pamiątką z  dnia Pierwszej Komunii Świętej, pełni funkcję ozdobną oraz praktyczną, ponieważ chroni różaniec przed zabrudzeniami i zniszczeniami.

Zobacz także inne propozycje z kategorii Dla dziecka na Pierwszą Komunię Świętą:

Pamiątki komunijne i prezenty dla dziecka

Księgi pamiątkowe Pierwszej Komunii

Gromnice i stroiki na świece

Wianki komunijne

Opaski komunijne

Koczki, gałązki i spinki

Rękawiczki komunijne, pelerynki, rajstopy, bielizna

Torebki komunijne, chusteczki

Dodatki dla chłopca - koszule, muszki