Balony na Chrzest oraz Komunię Świętą. Jakie balony wybrać, jak napełnić oraz jak udekorować salę? Najważniejsze informacje o balonach

Dekoracja sali to jeden w ważniejszych elementów dekoracji, podczas organizowania przyjęcia. Do dekoracji używa się zazwyczaj banerów, kolorowych girland, serpentyn oraz balonów. Każdy chociaż raz dekorował salę z ich pomocą. Balony na Chrzest i Komunie to coś co pokocha każde dziecko dlatego nie może ich zabraknąć na tych uroczystościach. Dostępnych jest bardzo wiele wzorów oraz kolorów balonów, w różnych kształtach oraz formach. Na pewno każdy znajdzie takie, które będą pasować do jego uroczystości. Jakie balony wybrać? jak je napełnić? oraz jak je zawiesić? Tego wszystkiego dowiecie się w poniższym artykule!

Skąd w ogóle wzięły się balony?

Piękne, kolorowe oraz unoszące się na wietrze, to rzeczy które od razu przychodzą na myśl gdy ktoś zapyta nas o balony. Jednak pierwsze balony mają niewiele wspólnego z tym co obecnie widzimy na rynku. Według źródeł historycznych pierwsze lateksowe baloniki powstały przez przypadek przez chemika z Bostonu. Były efektem ubocznym wynalezienia nowego materiały do tworzenia dętki. Z nieudanego materiału chemik wyciął wzór na kształt głowy kota i przypadkowo zanurzył w płynnym lateksie. Gdy tworzywo wyschło, ku jego zdziwieniu otrzymał lateksowy balon. Tak powstały pierwsze balony dekoracyjne. Masowa produkcja rozpoczęła się dopiero w roku 1930 i od tego dnia stały się bardzo popularne. Zaczęto tworzyć różne kształty oraz kolory, które obserwujemy po dziś dzień.

Rodzaje balonów

Jeśli zastanawiacie się nad stworzeniem balonowej dekoracji warto wiedzieć jakie w ogóle balony mamy dostępne. Najbardziej popularne są balony lateksowe oraz balony foliowe. Ale czym tak naprawdę się różnią? Balony lateksowe to najstarszy oraz najpopularniejszy rodzaj dekoracji. Są wykonane z trwałego lateksu, dlatego są bardzo trwałe. Jeśli będą dobrze zawiązane utrzymają powietrze nawet do 2msc. Na naszej stronie oferujemy balony wykonane z najmocniejszego tworzywa lateksowego. Mają one w nazwie STRONG. Warto wykorzystać je podczas tworzenia dekoracji sali, gdyż bardzo rzadko zdarza się, że balony pękają same z siebie. Lateksowe balony zazwyczaj są w kształcie koła lub serca zdobione kolorowymi grafikami. Piękno grafiki ukazuje się dopiero po nadmuchaniu balonów.

"balony

Różowe balony lateksowe STRONG

Drugim rodzajem są balony foliowe, wykonane z całkowicie innego tworzywa. Napełniane są zazwyczaj helem, który unosi je nad powierzchnią ziemi. Są dużo bardziej wytrzymałe niż balony lateksowe oraz stworzone są w najróżniejszych kształtach i kolorach. Metalizowana folia pozwala na nadrukowanie wszystkiego co tylko siedzi w głowie twórcy. Balony foliowe stanowią ciekawą alternatywę dla balonów lateksowych. Przy dekoracji sali można również połączyć te dwa rodzaje. 

"balony

Balon foliowy srebrny IHS na komunię

Ciekawą propozycją są również balony transparentne. Ich przezroczysty materiał pozwala na umieszczenie wewnątrz konfetti czy piórek. Niezależnie od tego przy przyjęcie zorganizowane jest z okazji Chrztu czy Komunii, balony z konfetti nadadzą sali wyjątkowego charakteru. Napompowane helem będą pięknie prezentować się zebrane w bukiety wraz z uniwersalnymi balonami lateksowymi.

"Balony

Balony z konfetti

Czym wypełnić balony organizując Chrzest lub Komunię?

Klasycznie balony wypełnia się powietrzem jednak nie sprawdza się to dobrze w każdej sytuacji. Balony napełnione powietrzem należy zawiesić gdyż same z siebie nie unoszą się na powierzchni. Jednak bardzo dobrze sprawdzą się np. przy tworzeniu girlandy balonowej czy ścianki. To dekoracje w których balony należy samodzielnie przywiązać dlatego najlepiej sprawdzą się takie, które nie będą "uciekać".

Drugim sposobem pompowania balonów jest hel. Dzięki tej substancji balony unoszą się nad ziemią, a gdy je puścimy samodzielnie lecą do sufitu. Jeśli jednak chcemy nad nimi trochę zapanować warto je do czegoś przywiązać na długim sznurku. W ten sposób można stworzyć efektowne balonowe bukiety, przywiązać do krzesła dziecka komunijnego czy rozstawić po uroczystej sali. Balony napompowane helem na pewno spowodują zachwyt nie tylko u najmłodszych gości.

Wskazówka: Jeśli tworzysz dekoracje składające się z wielu balonów na pewno przyda się butla z helem.

Podstawowe rozmiary balonów

Na stronach internetowych rozmiary balonów podawane są zazwyczaj w calach co znacznie utrudnia oszacowanie jego rozmiaru. Klasyczne balony lateksowe posiadają średnicę 30cm, takie też najczęściej znajdziecie na naszej stronie. Jednak zdarza się trafić na inne wielkości. Aby pomóc Wam w określeniu rzeczywistego rozmiaru przedstawiamy tabelkę z rozmiarami przeliczonymi na cm. Jak widzicie istnieje kilka rozmiarów balonów, dlatego dekoracje balonowe można stworzyć na wiele sposobów.

"rozmiary

Dekoracja z balonów - balonowa girlanda

Jedną z bardziej efektownych dekoracji stworzonych za pomocą balonów jest balonowa girlanda, którą bardzo często wiesza się przy wejściu na salę. Jak zrobić balonową girlandę? W pierwszej kolejności należy dobrać odpowiednie kolory oraz wzory balonów oraz je napompować. Balony nie muszą być jednakowo nadmuchane. Bardzo modne są obecnie girlandy stworzone z różnych rozmiarów balonów.

Wskazówka: Jeśli girlanda będzie składać się z wielu balonów warto wykorzystać pompkę do balonów, która z pewnością ułatwi ich nadmuchiwanie. 

"girlanda

Girlanda z balonów | źródło: pinterest

Gdy wszystkie balony są już nadmuchane czas zabrać się za ich przywiązywanie. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to przywiązanie balonów do cienkiej żyłki. Niestety mimo cudownego efektu końcowego jest to sposób znacznie trudniejszy oraz wymaga dużej ilości czasu. Dlatego drugim sposobem jest użycie do tego specjalnej tasiemki do girlandy. Napompowane balony wystarczy przełożyć przez zrobioną w tym celu dziurkę. Dzięki temu tworzenie girlandy zajmie znacznie mniej czasu.

Wskazówka: Do stworzenia balonowej dekoracji najlepiej sprawdzi się taśma do balonów, którą możesz zakupić na naszej stronie.

""

Girlanda z balonów | źródło; pinterest.com

"Girlanda

Girlanda z balonów | źródło; pinterest.com

Bukiet z balonów

Innym równie efektownym sposobem jest bukiet z balonów. Jak zrobić bukiet z balonów? Gdy już wybierzemy balony, trzeba je nadmuchać. Aby stworzyć bukiet balony koniecznie muszą być nadmuchane helem. Cała fenomen balonowego bukietu polega na tym, że unosi się on nad ziemią.

"Balonowy

Balonowy bukiet | źródło: pinterest.com

Wskazówka: Jeśli do nadmuchania masz niewielką ilość balonów użyj hel do balonów w puszce. To prosty i szybki sposób.

Gdy balony zostaną już nadmuchane należy przywiązać do nich sznurki lub wstążki. Najlepiej aby były one różnej długości, wówczas bukiet będzie wydawał się dużo większy. Najlepiej prezentują się bukiety stworzone z różnych balonów np. uniwersalne kolorowe balony z balonami z konfetti. Można również użyć balony w różnych wielkościach. Tak przygotowaną dekorację można ustawić na sali lub obok krzesła rodziców maluszka czy dziecka komunijnego. Pomoże to wyróżnić miejsce w którym znajdują się najważniejsze osoby.

"Balonowy

Bukiet z balonów | źródło; pinterest.com

"Bukiet

Balonowy bukiet | źródło; pinterest.com

Do stworzenia balonowej dekoracji możesz potrzebować:

Wstążka do balonów

Taśma do girland balonowych

Przylepce do mocowania balonów

Patyczki i zatyczki do balonów

Pompka dwustronna do balonów

Hel w puszce

Hel do balonów duży

Wszystkie te produkty znajdziecie w naszym sklepie!

Balony na Chrzest

Na każdą uroczystość można dobrać odpowiednie balony. Na Chrzest Święty najmodniejszym wzorem balonów są złote stópki. Bukiety stworzone z białych balonów oraz balonów z grafiką prezentują się naprawdę efektownie. Bardzo modne są również balony z napisem " Chrzest Święty". Złoty napis od razu przykuwa uwagę i przypomina na jakiej uroczystości jesteśmy. Złote akcenty są obecnie trendem 2020, dlatego warto użyć biało-złote balony do stworzenia dekoracji na Chrzest.

"Balony

Balony na Chrzest ze złotym napisem

Jeśli chcesz dobrać balony odpowiednio pod Chrzest chłopca czy dziewczynki koniecznie zwróć uwagę na balony z wózeczkiem. Dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - niebieskiej oraz różowej. Na balonach znajduje się również napis dodatkowo podkreślający płeć maluszka. 

 "balony

Balony na Chrzest chłopca

Balony na Komunię

Jeśli organizujecie przyjęcie komunijne warto pomyśleć o dodatkach z symbolami tej uroczystości. Jest to przede wszystkim Hostia. Balony dekorowane grafiką Hostii dostępne są w kolorze złotym oraz srebrnym. Najlepiej prezentują się przywiązane do krzesła dziecka komunijnego. Sprawi to, że dziecko poczuje się wyróżnione. Innym rodzajem są balony ze złotym napisem " Pierwsza Komunia Święta". Można użyć je do stworzenia balonowej girlandy. W połączeniu ze złotymi oraz białymi balonami, girlanda będzie prezentować się naprawdę elegancko. 

balony na Komunię

Balony na Komunię ze srebrną Hostią

Podczas przyjęcia komunijnego zazwyczaj są również dzieci, dlatego można wręczyć im balony jako pamiątkę z tego dnia. Mogą to być np. typowo komunijne balony z kielichem i hostią. Dzieci z pewnością ucieszą się z takiego upominku.

Wskazówka: Aby podarować dzieciom balony zaczep je na patyczki do balonów, aby łatwiej było je przenosić.

Zestaw balonów na Komunię

Balony na Komunię z kielichem i Hostią

Dekoracje balonowe to najbardziej efektowny sposób ozdabiania sali. Mimo, że stworzenie kompletnej aranżacji zajmuje trochę czasu warto go w tym celu przeznaczyć. Dekoracje z balonów prezentują się pięknie na samym przyjęciu jak i na pamiątkowych zdjęciach. Zachwyceni nimi będą nie tylko najmłodsi goście! Wybierz spośród wielu wzorów oraz kolorów balonów na Chrzest i Komunię i stwórz swoją wymarzoną dekorację z balonów!

Zobacz wszystkie propozycje balonów w kategoriach:

Balony na Chrzest

Balony na Komunię