Informacja

Nowe produkty

Świece do Chrztu i okapniki na Chrzest

Świece i okapniki do Chrztu od lat są najważniejszym elementem Chrztu Świętego. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybieranie świec w pudełku. Najmodniejsze w tym sezonie są świece wykonane własnoręcznie. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zamieszczenia imienia dziecka. Warto pomyśleć również o stroiku z okapnikiem. Pozwoli to na bezpieczne używanie świecy bez obawy o kapanie wosku. Stroiki wykonane są w różnorodnej aranżacji. Każdy rodzic znajdzie w naszej ofercie coś dla dziewczynki jak i chłopca.

Świece do Chrztu i okapniki na Chrzest 

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 63 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 63 elementów

Świece do Chrztu. Pudełka i okapniki na Chrzest

Zapalenie świecy podczas Chrztu Świętego symbolizuje przyłączenie dziecka do wspólnoty wyznaniowej, zapalenie w nim wewnętrznej wiary, która powinna być wciąż podtrzymywana i podsycana przez rodziców oraz chrzestnych. Zgodnie z tradycją, świecę zapala Ojciec Chrzestny i to on powinien zadbać o jej zakup. Po zapaleniu świecy, wypowiadana jest prośba do rodziców oraz chrzestnych, by podtrzymywali światło świecy i wiarę w dziecku, które przystępuje do Chrztu Świętego. Świeca z Chrztu Świętego nie jest używana wyłącznie jednorazowo. To wspaniała pamiątka, ale też element, który ponownie przyda się w dniu przystąpienia dziecka do sakramentu Komunii Świętej. Obecnie najmodniejsze są świece z elementami personalizacji, które stanowią wyjątkową pamiątkę. Do świecy można dokupić także ozdobne okapniki. Może on pełnić również funkcję dekoracji i pięknego dodatku w formie stroika.

Jak wybrać świecę do Chrztu?

To z pewnością informacja dla Ojca Chrzestnego, który poszukuje świecy na uroczystość sakramentu swojego przyszłego chrześniaka. Świeca do Chrztu Świętego powinna być estetyczna i schludna. Gromnica ma biały kolor, który symbolizuje czystość i niewinność. Jest podłużna i owalna, a często również zdobiona wyjątkowymi wzorami czy dekoracjami. Powinna być też najwyższej jakości - po Chrzcie zazwyczaj zostawiana jest na pamiątkę i ponownie wykorzystywana w trakcie I Komunii Świętej. To sprawia, że sakramenty są ze sobą w szczególny sposób połączone. Najczęściej świece do Chrztu zdobione są w odcieniach złota i srebra, które często wykorzystuje się na podobnych uroczystościach. To pozwoli podkreślić odświętny i elegancki klimat sakramentu.

ŚWIECA do Chrztu gromnica Z IMIENIEM Białe Róże z misiem

Świeca na Chrzest Święty

Ozdobne świece na Chrzest Święty

Świece wykorzystywane są zarówno podczas uroczystości dziewczynek, jak i chłopców. Podczas sakramentu Chrztu świeca odpalana jest przez Chrzestnego - jej płomień symbolizuję drogę w Chrystusie, którą podążać powinien nowy członek wspólnoty Kościoła. To niezwykle istotny moment podczas ceremonii. Właśnie dlatego w trakcie sakramentu nie może zabraknąć symbolicznej świecy przygotowanej przez Ojca Chrzestnego. Elegancka świeca do Chrztu ze złotymi stópkami to lubiana i chętnie wybierana propozycja dla dzieci. Uniwersalna i ponadczasowa propozycja sprawdzi się podczas każdego rodzaju uroczystości. Możesz śmiało wybrać ją bez względu na stylistykę czy płeć dziecka. Równie niezawodnym rozwiązaniem będzie świeca ze złotym wózkiem czy znakiem krzyża. Tego rodzaju projekty znakomicie wpisują się w charakter sakramentu i ładnie go podkreślą.

Personalizowane świece do Chrztu

Świece podpisane imieniem dziecka oraz datą uroczystości Chrztu to wyjątkowy dodatek, który nie tylko przyda się podczas ceremonii. Tego rodzaju świeca stanie się również wspaniałą pamiątką na całe życie. Dzięki temu świeca dla dziecka będzie pięknym i symbolicznym prezentem od bliskiej osoby. Jakie motywy można wybrać na Chrzest Święty? Oprócz bardzo klasycznych świec stawiać można również na te modne i nowoczesne rozwiązania. Świeca z profitką zdobioną białymi różami wygląda naprawdę stylowo. Bez najmniejszych wątpliwości taki produkt pozwoli uatrakcyjnić i tak już wyjątkową uroczystość. Inne projekty w botanicznym, rustykalnym albo boho stylu także sprawdzą się bezbłędnie podczas Chrztu Świętego dziecka. To będzie wyjątkowy pomysł na taką okazję. 

PUDEŁKO na świecę do Chrztu pamiątka Białe Róże UNIWERSALNE

Ozdobne pudełko do świecy na Chrzest

Akcesoria na Chrzest - okapniki i profitki

Świeca do Chrztu zdecydowanie jest jednym z najważniejszych elementów uroczystości. Bardzo często jednak dokupowane są do niej różnorodne dodatki i ozdoby, dzięki którymi zyskuje jeszcze bardziej elegancki wygląd. 

Jakie dekoracje do świecy na Chrzest?

• okapnik,
• profitka,
• stroik, 
• kokarda,
• personalizowana naklejka.

Spośród wielu propozycji możesz śmiało wybrać tę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Wykonane w eleganckiej odsłonie pozwolą uatrakcyjnić wygląd świecy. Stroik z drewnianym aniołkiem albo botanicznymi elementami przykuje uwagę wszystkich osób zebranych na uroczystości Twojego chrześniaka. Kolejna piękna ozdoba, która urozmaici przybranie świecy to kokarda dekoracyjna na Chrzest Święty na świecę. Kokarda do dekoracji tego niezbędnego wyposażenia została wykonana z szerokiej satynowej wstążki, ozdobiona piękną aplikacją przedstawiającą różowy kwiat. Stroik posiada specjalną taśmę do mocowania, dzięki której łatwo umieścić ją w wybranym miejscu. Kokardę można przymocować także za pomocą dołączonych cienkich tasiemek. Elegancki, uroczy stroik na świecę z kwiatami i kokardą w cudowny sposób ozdobi gromnicę. Dzięki temu, całość wygląda niezwykle wykwintnie i na długo pozostanie w pamięci.

Stroik okapnik na świecę koronka i kwiaty

Stroik na świecę do Chrztu

Pudełka na świecę do Chrztu

W naszym sklepie internetowym nie zabrakło również wysokiej jakości pudełek z jasnego drewna, które wykorzystać można do przechowywania świec. To nie tylko dodatek, który pozwoli w ładny sposób wręczyć świecę do Chrztu rodzicom dziecka. Takie pudełko z grawerowanym napisem spowoduje, że pamiątka przetrwa nawet długie lata. Dzięki temu świeca zachowa estetyczny i stylowy wygląd. Praktyczne pudełko wewnątrz ozdobione zostało samoprzylepną kartką z pięknym motywem oraz personalizacją. W ten sposób całość zyskała wyjątkowy charakter, który możesz śmiało dopasować do wybranej przez siebie świecy na Chrzest. To da znakomity rezultat.

Pudełko drewniane świeca na chrzest kwiatowy wózeczek róż

Pudełko do świecy na Chrzest