Informacja

Nowe produkty

Dekoracje komunijne Kościoła

Dekoracja Kościoła to bardzo ważny element sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wszystko powinno prezentować się idealnie. Miejsce to w końcu zostanie obfotografowane, a także odwiedzone przez nasze rodziny, które powinno urzec wnętrze przyozdobionego Kościoła. Najważniejsze miejsce to oczywiście ołtarz, ale nie zapominajmy o udekorowaniu wejścia do Kościoła oraz ławek na których siedzą dzieci komunijne.

Dekoracje komunijne Kościoła 

Podkategorie

  • Dekoracje komunijne Kościoła i ławek...

    Dekoracje komunijne Kościoła to bardzo ważny element całej uroczystości związanej z przyjęciem sakramentu. Nasze pociechy i bliscy po wejściu do przyozdobionego Kościoła powinni być zachwyceni, w końcu Pierwsza Komunia Święta odbywa się tylko raz. Kościół winien prezentować się elegancko, będzie on na wielu pamiątkowych fotografiach. Do dekoracji mogą posłużyć płatki róż, biały dywan, dekoracje z drewna czy gąbki, a także girlandy i banery.

  • Satyna, organza, tiul

    Materiały do dekoracji kościoła ma Komunię takie jak organza, tiul czy satyna sprawdzą się idealnie przy dekorowaniu ceremonii przyjęcia sakramentu. Wyglądają bardzo efektownie zawieszone na suficie, oplatające ołtarz czy przywieszone do ławek kościelnych i krzeseł. Materiały te łatwo się marszczą i układają dzięki czemu można wykonać z nich ciekawe aranżacje. Sprawdzą się także materiały błyszczące, które nadadzą wnętrzu klasy i elegancji.

  • Akcesoria do dekoracji

    Przydatne akcesoria do dekoracji Kościoła podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Małe drobiazgi, dzięki którym efekt końcowy będzie piorunujący. Gąbki do układania kwiatów, haczyki i uchwyty samoprzylepne, żyłki i wstążki do wiązania balonów i pudełek, taśma do girlandy balonowej oraz przylepce do balonów. Niewidoczne akcesoria, często pomijane, a ułatwiają proces dekorowania Kościoła czy sali.

Dekoracje komunijne kościoła

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to szczególny dzień w życiu młodego dziecka jego rodziny, a także dla kościoła katolickiego. Podczas uroczystości wierni przyjmują po raz pierwszy ciało Chrystusa pod postacią chleba i stają się uczestnikami Eucharystii. W tym dniu wszystko jest odświętne i uroczyste. Dzieci przystępujące do Komunii przyodziane są w białe alby, rodzice i rodzina ubrani są w najlepsze kreacje, nawet Kościół tego dnia prezentuję się szczególnie wytwornie. Stworzenie odpowiedniej oprawy Kościoła na sakrament Pierwszej Komunii Świętej do łatwych nie należy. Często tym zadaniem obarcza się rodziców dzieci komunijnych. Jeśli dekoracja wnętrz nie jest czymś czym zajmują się na co dzień, może to nie być takie łatwe zadanie. Na sam początek należy sporządzić listę rzeczy która jest niezbędna do udekorowania wnętrza Kościoła. Warto pamiętać, że dekoracje nie powinny ograniczać się jedynie do wnętrza, ale i powinny znaleźć się na zewnątrz jak na przykład pięknie przyozdobione wejście do Kościoła.

Dekoracje komunijne kościoła i ławek

Budynek kościoła odgrywa istotną rolę podczas ceremonii Pierwszej Komunii Świętej. Na tę szczególną okazję dobrze jest odpowiednio go udekorować. Gustowne ozdoby stworzone specjalnie z myślą o uroczystości komunijnej zachwycą zarówno dzieci, jak i wszystkich gości zebranych na ceremonii. Dekoracje wykonane mogą być z różnorodnych materiałów, a każda z nich powinna podkreślać odświętny klimat wydarzenia. Biało-złote albo biało-srebrne girlandy z tematycznym napisem wspaniale prezentować się będą wśród innych ozdób. Za ich pomocą można również ubrać salę restauracyjną albo dom na przyjęcie dla rodziny. Białe chorągiewki czy kraftowe girlandy stanowią modne i stylowe dekoracje wnętrza na Komunię. Girlanda z kielichami idealnie wpisuje się w atmosferę uroczystości. Do dekoracji kościoła można wykorzystać też duże balony IHS albo ozdobne zawieszki. Drewniane dekoracje na Komunię czy płatki to jedne z największych hitów tego sezonu. 

Dekoracja komunijna zawieszka obręcz pierwsza komunia drewniana

Zawieszka drewniana na Pierwszą Komunię

Zastosowanie satyny, tiulu i organzy

Rewelacyjną propozycją na dekoracje Kościoła na Komunię Świętą są eleganckie materiały wysokiej jakości takie jak: satyna, tiul czy organza. Mogą one posłużyć do ozdoby ławek, filarów, ołtarza a nawet sufitu. Dekoracje ołtarza to z pewnością najważniejszy element przystrajania Kościoła. Idealnie sprawdzi się do tego elegancka i starannie wykonana satyna w przeróżnych kolorach w połączeniu z wielkim koszem z kwiatami. Można także postawić na tiul czy organzę. Kolorowe pasy materiału cudownie przywiązane do sufitu będą wyglądać efektownie i elegancko. Tak przyozdobiony Kościół z pewnością będzie prezentował się okazale na zdjęciach komunijnych, a zgromadzeni wierni poczują klimat ceremonii.

Akcesoria do dekoracji 

Do przygotowania fantastycznej dekoracji wnętrza na Komunię dobrze jest wykorzystać praktyczne akcesoria. Gąbki i kule florystyczne to chętnie wybierane produkty, dzięki którym można stworzyć fenomenalne kompozycje z kwiatów. Bukiety ustawione wzdłuż nawy lub przy ołtarzu z pewnością uatrakcyjnią wygląd całego wnętrza. Kolorowe wstążki czy tasiemki z satyny także stanowią bardzo użyteczną propozycję na Pierwszą Komunię. Za ich pomocą zwiążesz kwiaty, zamocujesz balony albo przywiążesz zawieszki do ławek. Przylepce do balonów i butle z helem również można śmiało wykorzystać podczas przygotowywania dekoracji wnętrza. Sprawdzą się nie tylko w kościele, ale też w domu czy restauracji. Taśma dwustronna pozwala przykleić nieduże elementy, natomiast żyłka na szpuli stanowi użyteczny dodatek, którego użyć można nie tylko na Komunii. Bez dwóch zdań takiego akcesoria ułatwią stworzenie pięknej aranżacji wnętrza.

Kula do układania kwiatów

Kule do układania kwiatów