Nowe produkty

Promocje

Dekoracje komunijne Kościoła

Dekoracja Kościoła to bardzo ważny element sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wszystko powinno prezentować się idealnie. Miejsce to w końcu zostanie obfotografowane, a także odwiedzone przez nasze rodziny, które powinno urzec wnętrze przyozdobionego Kościoła. Najważniejsze miejsce to oczywiście ołtarz, ale nie zapominajmy o udekorowaniu wejścia do Kościoła oraz ławek na których siedzą dzieci komunijne.

Dekoracje komunijne Kościoła 

Podkategorie

  • Dekoracje komunijne Kościoła i ławek...

    Dekoracje komunijne Kościoła to bardzo ważny element całej uroczystości związanej z przyjęciem sakramentu. Nasze pociechy i bliscy po wejściu do przyozdobionego Kościoła powinni być zachwyceni, w końcu Pierwsza Komunia Święta odbywa się tylko raz. Kościół winien prezentować się elegancko, będzie on na wielu pamiątkowych fotografiach. Do dekoracji mogą posłużyć płatki róż, biały dywan, dekoracje z drewna czy gąbki, a także girlandy i banery.

  • Satyna, organza, tiul

    Materiały do dekoracji kościoła ma Komunię takie jak organza, tiul czy satyna sprawdzą się idealnie przy dekorowaniu ceremonii przyjęcia sakramentu. Wyglądają bardzo efektownie zawieszone na suficie, oplatające ołtarz czy przywieszone do ławek kościelnych i krzeseł. Materiały te łatwo się marszczą i układają dzięki czemu można wykonać z nich ciekawe aranżacje. Sprawdzą się także materiały błyszczące, które nadadzą wnętrzu klasy i elegancji.

  • Akcesoria do dekoracji

    Przydatne akcesoria do dekoracji Kościoła podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Małe drobiazgi, dzięki którym efekt końcowy będzie piorunujący. Gąbki do układania kwiatów, haczyki i uchwyty samoprzylepne, żyłki i wstążki do wiązania balonów i pudełek, taśma do girlandy balonowej oraz przylepce do balonów. Niewidoczne akcesoria, często pomijane, a ułatwiają proces dekorowania Kościoła czy sali.

Dekoracje Komunijne kościoła

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to szczególny dzień w życiu młodego dziecka jego rodziny, a także dla kościoła katolickiego. Podczas uroczystości wierni przyjmują po raz pierwszy ciało Chrystusa pod postacią chleba i stają się uczestnikami Eucharystii. W tym dniu wszystko jest odświętne i uroczyste. Dzieci przystępujące do Komunii przyodziane są w białe alby, rodzice i rodzina ubrani są w najlepsze kreacje, nawet Kościół tego dnia prezentuję się szczególnie wytwornie.

Dekoracja Kościoła na Pierwszą Komunię Świętą

Stworzenie odpowiedniej oprawy Kościoła na sakrament Pierwszej Komunii Świętej do łatwych nie należy. Często tym zadaniem obarcza się rodziców dzieci komunijnych. Jeśli dekoracja wnętrz nie jest czymś czym zajmują się na co dzień, może to nie być takie łatwe zadanie. Na sam początek należy sporządzić listę rzeczy która jest niezbędna do udekorowania wnętrza Kościoła. Warto pamiętać, że dekoracje nie powinny ograniczać się jedynie do wnętrza, ale i powinny znaleźć się na zewnątrz jak na przykład pięknie przyozdobione wejście do Kościoła.

Dekoracje styropianowe na Komunię Świętą

Ozdoby styropianowe do Kościoła stają się coraz bardziej popularne podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Mogą one pięknie ubrać wnętrze i sprawić, że całość będzie wyglądać elegancko i efektownie. Idealnie w tematykę komunijną wpasuję się styropianowa ozdoba na Komunię w postaci napisu złotego IHS, który można postawić przy ołtarzu wśród innych aranżacji. Mieniąca się dekoracja będzie pięknie wyglądać na pamiątkowych zdjęciach komunijnych. Oprócz napisu można postawić także na złoty kielich, również brokatowy, który perfekcyjnie wpasuje się w aranżacje. Stelaże z gąbki florystycznej o różnych kształtach, na przykład serce, kielich czy napis IHS to cudowny pomysł na dekorację ołtarza czy wejścia do Kościoła. Gąbka służy do przyozdobienia jej kwiatami i stworzenia pięknej nowoczesnej dekoracji. Kolory kwiatów mogą być przeróżne. Mogą to być kolorowe kwiaty, białe, ułożony motyw z  przytwierdzonych kwiatów na przykład napis IHS w sercu. Pomysłów jest wiele trzeba jedynie obudzić swoją kreatywność. Drewniane ozdoby komunijne to kolejny pomysł na przyozdobienie Kościoła na Pierwszą Komunię. Prezentują się bardzo elegancko wytwornie. Będą pasować do każdego wystroju dzięki uniwersalnemu kolorowi - bieli. Dostępne są różne opcje, bardziej strojne jak napisy IHS w ażurowych oprawach, kielich eucharystyczny, ale także bardziej stonowane jak opłatek komunijny z napisem IHS. Drewniane ozdoby można przywiesić do ścian czy sufitu lub postawić na ołtarzu. Modnym i nowoczesnym rozwiązaniem do dekoracji wejścia Kościoła są balony komunijne na przykład bardzo popularne, foliowe z napisem IHS w kolorach złoty i srebrny. Będą z pewnością atrakcją dla dzieci komunijnych, które chętnie będą pozować z nimi do zdjęć. Girlandy komunijne także mogą w ciekawy sposób ozdobić wnętrze czy wejście Kościoła. Zawieszone ażurowe chorągiewki czy w kształcie kielicha z opłatkiem będą piękną ozdobą które wpasują się w klimat uroczystości komunijnej.

Dekoracja kościoła na Komunię

Styropianowa dekoracja Kościoła na Komunię

Ozdobienie ławek kościelnych

Dekoracje ławek w Kościele na Komunię to ważny element przy dekorowaniu wnętrza. Nawa prezentuje się odświętnie przy przyozdobionych ławkach. Idealnie sprawdzą się do tego białe kokardki ze wstążki albo kule kwiatowe, które można przypiąć z boku ławki. Do ozdoby ławek może także posłużyć tiul czy organza, zwisające lub przytwierdzone do oparcia. W naszej ofercie posiadamy wiele rodzai kul piankowych oraz wianków, które ozdobione są białymi kwiatami. Takie dodatki wspaniale prezentują się zawieszone na ławkach w Kościele podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej dziecka.

Dekoracja kościoła na Komunię

Dekoracja ławek kościelnych na Komunię Świętą w postaci kuli kwiatowej

Szerokie zastosowania satyny, tiulu czy organzy

Rewelacyjną propozycją na dekoracje Kościoła na Komunię Świętą są eleganckie materiały wysokiej jakości takie jak: satyna, tiul czy organza. Mogą one posłużyć do ozdoby ławek, filarów, ołtarza a nawet sufitu. Dekoracje ołtarza to z pewnością najważniejszy element przystrajania Kościoła. Idealnie sprawdzi się do tego elegancka i starannie wykonana satyna w przeróżnych kolorach w połączeniu z wielkim koszem z kwiatami. Można także postawić na tiul czy organzę. Kolorowe pasy materiału cudownie przywiązane do sufitu będą wyglądać efektownie i elegancko. Tak przyozdobiony Kościół z pewnością będzie prezentował się okazale na zdjęciach komunijnych, a zgromadzeni wierni poczują klimat ceremonii.