Informacja

Nowe produkty

Pamiątki komunijne

Pamiątki komunijne podkreślą wydarzenie jakiem jest I Komunia Święta. W tym wyjątkowym dniu warto wręczyć coś z przesłaniem, ale równie ładnego. Delikatne medaliki, różańce, pudełka na pieniądze czy ozdoby. Utrzymane w barwach komunijnych: biel, złoto  i srebro. Pakowane w drewniane spersonalizowane pudełka. Wszystko, aby dziecko poczuło się wyjątkowo w dzień swojego święta, a także po latach wracając dzięki pamiątce Komunii Świętej do tego wydarzenia.

Pamiątki komunijne 

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 44 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 44 elementów

Pierwsza Komunia Święta

Organizacja Pierwszej Komunii Świętej dla dziecka to nie lada wyzwanie. Pierwsza Komunia dziecka to wyjątkowa uroczystość podczas, której dziecko przystępuje pierwszy raz do sakramentu Komunii. To ważny czas w życiu chrześcijańskim dziecka. Do rodziców dziecka należą przygotowania organizacyjne od ceremonii w Kościele do uroczystego obiady dla rodziny. Do nich także należy przygotowanie pamiątek i prezentów komunijnych dla gości. Znalezienie odpowiednich prezentów nie musi być łatwe. Jeśli jeszcze nie wpadliście na pomysł co kupić na Komunię, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem, który podrzuci Wam kilka pomysłów.

Świeca do Komunii i medalik – Kto kupuje?

Jest kilka zwyczajów, które obowiązują w przygotowaniu dziecka do Komunii. W tradycji polskiej przyjęło się, że to ojciec Chrzestny kupuje gromnicę na Komunię, natomiast matka Chrzestna kupuje medalik lub łańcuszek z krzyżykiem Komunię. Odchodzi się jednak od tej tradycji, ponieważ rodzice komunijnego dziecka nie chcą narażać Chrzestnych na dodatkowe koszty związane z organizacją Komunii. Chrzestni jako pamiątkę z Komunii dla dziecka mogą sprezentować mu medalik, różaniec, święte obrazki z patronami lub krzyżyki na łańcuszku. Dziesiątka różańca dla dziecka jest bardzo praktycznym prezentem, ponieważ będzie mogło używać jej do modlitw. Często rodzice Chrzestni lub dziadkowie kupują komunijnemu dziecku jego pierwszą Biblię. Biblie dla dzieci są zazwyczaj kolorowe i pełne obrazków, które zachęcają dziecko do czytania.

Pamiątka I Komunii łańcuszek z krzyżykiem w pudełku kielich eukaliptus

Medalik na I Komunię Świętą - wyjątkowy prezent w drewnianej skrzyneczce

Pamiątki I Komunii Świętej – piękne prezenty na Komunię

Goście i rodzina często kupują komunijnemu dziecku prezenty oraz pamiątki z tej ważnej okazji. Oryginalne i niebanalne pamiątki takie jak pudełko z zawieszką z aniołkiem i imieniem dziecka lub ręcznie robiony krzyżyk w drewnianym pudełku, na pewno przypadną do gustu obdarowanemu dziecku. Jako prezent pięknie sprawdzi się także srebrny obrazek w pudełku, z dedykacją oraz imieniem dziecka komunijnego. Modnym na sezon 2023 prezentem są zestawy w ozdobnych skrzyniach i boxach. To specjalnie przygotowane 

Pamiątka I Komunii z imieniem biblią i kubkiem

Duży zestaw prezentowy na Komunię

Księga pamiątkowa Pierwszej Komunii Świętej

Z okazji Komunii rodzice oraz rodzina robią mnóstwo zdjęć i wręczają rodzinie dużo świętych obrazków. Zdjęcia są robione zarówno w Kościele podczas uroczystości jak i podczas rodzinnego obiadu po wydarzeniu. Dobrze jest zaopatrzyć się w personalizowany album na zdjęcia z imieniem dziecka oraz datą uroczystości komunijnej. Elegancki album w kolorach bieli oraz złota lub srebra będzie prezentował się pięknie na półce z pamiątkami. W albumie można przechowywać także kwiaty z ususzonego wianka lub bukieciku. Do takiej pięknej pamiątki będzie chciało się często wracać!

Album na zdjęcia z komunii Album na zdjęcia z I Komunii Świętej