Prezenty na Bierzmowanie

Informacja

Nowe produkty

Prezenty na Bierzmowanie

Prezenty na Bierzmowanie pomogą dobrze zapamiętać ten wyjątkowy dzień. W ofercie znajdziecie prezenty na Bierzmowanie dziewczyny takie jak biżuteria, oraz prezenty na Bierzmowanie chłopaka czy dorosłych. Personalizowane prezenty to najczęściej wybierana kategoria upominków. Personalizacja sprawia że prezent staje się bardzo osobistą pamiątką. Hitem 2020 jest prezent w postaci dziesiątki różańca. Ten symbol religijny jest chętnie wręczany na uroczystościach takich jak Bierzmowanie.

Prezenty na Bierzmowanie 

Podkategorie

  • Prezenty na Bierzmowanie

    Prezenty na Bierzmowanie to element, którego nie może zabraknąć podczas uroczystości. Dlaczego prezenty są tak ważne? Prezent jest przeważnie pamiątką, która przywołuje miłe wspomnienia z tego wyjątkowego dnia. Prezentem na Bierzmowanie dziewczyny może być bransoletka w drewnianym, personalizowanym pudełeczku lub łańcuszek z aniołkiem. Dla chłopaka na Bierzmowanie najczęściej kupuje się dziesiątkę różańca. Religijny charakter upominku podkreśla wagę wydarzenia. Prezent na bierzmowanie najczęściej wręcza Świadek, gdyż to on uczestniczy z osobą przyjmująca sakrament podczas mszy. Popularnym prezentem na bierzmowanie dorosłych jest pudełeczko ze słonikiem na szczęście.

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 52 elementów

Prezenty na Bierzmowanie

Podczas wszelkiego rodzaju uroczystości religijnych panuje niezwykle podniosła oraz odświętna atmosfera. Nie inaczej jest w trakcie Bierzmowania. W kościele rzymskokatolickim jest ono udzielane osobom między czternastym a osiemnastym rokiem życia. To ostatni z sakramentów wtajemniczenia zaraz po Chrzcie Świętym oraz Pierwszej Komunii. Ma na celu przekazanie wiernym znamienia Ducha Świętego. To doskonała okazja do tego, aby spotkać się w gronie najbliższej rodziny oraz wspólnie świętować to wyjątkowe wydarzenie. Na przyjęcie warto przyjść z drobnym upominkiem, który będzie dla kandydata wspaniałą pamiątką. Z pewnością taki gest sprawi nastolatkowi prawdziwą przyjemność. Jakie propozycje prezentów sprawdzą się w tej roli najlepiej?

Bierzmowanie - sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego

Sakrament Bierzmowania udzielany jest podczas uroczystości kościelnej, w czasie której kandydaci wyrzekają się szatana oraz wyznają wiarę w Trójcę Świętą. Jest to odnowienie przyrzeczeń z Chrztu Świętego. Istotną postacią podczas tej ceremonii jest Świadek. Kandydat może wybrać dowolną osobę spośród najbliższych, która przyjęła już sakrament Bierzmowania. Obowiązkowym elementem jest również patron. Każdy kandydat musi wybrać świętego, który zostanie jego patronem. Warto kierować się przy tym wzorem do naśladowania, a nie wyłącznie brzmieniem imienia. Lista patronów do wyboru jest naprawdę długa, dlatego dobrze jest poświęcić tej kwestii dłuższą chwilę. Podczas ceremonii kandydat wraz ze Świadkiem podchodzą do biskupa, który kreśli na czole nastolatka znak krzyża, zwracając się do niego imieniem wybranego patrona. 

Prezenty na Bierzmowanie: symboliczna biżuteria

Co podarować osobie, która przyjęła właśnie sakrament bierzmowania? Z całą pewnością do najchętniej wybieranych prezentów należy biżuteria. Symboliczny medalik czy bransoletka będzie dla obdarowanej osoby wspaniałą pamiątką, a przy tym niezwykle atrakcyjnym upominkiem. Pozłacane naszyjniki z zawieszkami w postaci aniołków czy krzyży umieszczone w drewnianych skrzyneczkach to gustownie i elegancko przygotowane prezenty dla kandydatów do Bierzmowania. Wspaniałe propozycje przygotowane są także dla dziewczyn. Kolorowe bransoletki z symbolami serc czy znaku nieskończoności sprawią adresatce prezentu prawdziwą przyjemność. Zwłaszcza, że w skrzynkach z biżuterią umieszczone zostały również smakowite czekoladki.

Prezent na Bierzmowanie

Drewniane pudełko z medalikiem na pamiątkę Bierzmowania

Pamiątka Bierzmowania od Świadka

Jeśli zostałeś poproszony o świadkowanie podczas Bierzmowania, możesz wręczyć bliskiej osobie naprawdę unikalny prezent, który przez długie lata będzie przypominał mu o tym niezwykłym wydarzeniu. Drewniane pudełko ze spersonalizowaną dedykacją oraz estetycznie wykonaną dziesiątką różańca to rewelacyjny upominek zarówno dla dziewczyny, jak i chłopaka. Doskonale sprawdzi się również skrzynka z figurką złotego słonika na szczęście oraz czekoladkami zapakowanymi w dopasowane papierki. Dzięki imiennym życzeniom jest ona bardzo osobistym prezentem dla kandydata. Pudełko z naturalnego drewna zawierające dekorację złożoną z rozet, wstążek i krzyża to bardzo symboliczna propozycja prezentu. Równie wspaniale wygląda drewniana ozdoba w postaci krzyża. Takie upominki bez wątpienia będą znakomitą pamiątką. 

Skrzynka ze słoniem i czekoladkami na bierzmowanie

Drewniana skrzynka ze słoniem na szczęście i czekoladkami