Chrzest Święty

Wybierz styl który najlepiej do Ciebie pasuje!

14 pomysłów na dekorację stołu na Chrzest - każda przykładowa aranżacja zawiera niezbędne wskazówki oraz przykładowe dekoracje stołu na Chrzest dziecka

Dekoracje na chrzest złote stópki Dekoracje na Chrzest ze złotym wózeczkiem dekoracje na chrzest z eukaliptusem
Dekoracje na Chrzest dziewczynki z wozeczkiem Dekoracje na Chrzest chłopca z wózeczkiem Dekoracje na Chrzest z kwiatami
Dekoracje na Chrzest dla dziewczynki Dekoracje na Chrzest dla chłopca Chrzest chłopca z kwiatkami
konwaliowe dekoracje na chrzest Różowe dekoracje na Chrzest Dekoracje na Chrzest dziewczynki
Dekoracje na Chrzest z kwiatem piwonii Kwiatowe dekoracje na Chrzest Święty Dekoracje na chrzest dziewczynki

Pierwsza Komunia Święta

Który styl podoba Ci się najbardziej?

Pomysły na dekorację stołu na Komunię - dekoracje komunijne dla chłopca i dziewczynki. Najmodniejsze propozycje dekoracji komunijnych!

Dekoracje komunijne z hostią botaniczne dekoracje na komunią dekoracje komunijne z hostią
srebrne dekoracje komunijne Dekoracje komunijne w złocie Dekoracje komunijne w srebrze
kwiatowe dekoracje komunijne rustykalne dekoracje komunijne konwaliowe dekoracje komunijne
dekoracje komunijne z piwonią kwiatowe dekoracje komunijne dekoracje komunijne dla dziewczynek
liliowe dekoracje na komunię dekoracje komunine dla chłopca Różowe dekoracje komunijne
dekoracje komunijne z konwalią botaniczne dekoracje komunijne Dekoracje komunijne dla dziewczynki

Jak udekorować stół na Chrzest Święty?

Porady i wskazówki dotyczące dekorowania stołu

Chrzest to wydarzenie wyjątkowo ważne nie tylko dla najbliższej rodziny ale również dla wszystkich zaproszonych gości. Gdy już podejmiesz decyzje o tym czy przyjęcie odbędzie się w domu czy w lokalu czas pomyśleć o aranżacji stołu na Chrzest. Jak to zrobić? Najlepiej skorzystać z gotowych kolekcji, dzięki którym wybór dekoracji będzie łatwizną. Kolekcje stworzone są dla dziewczynek, dla chłopców oraz dekoracje uniwersalne pasujące na każde przyjęcie. Jest kilka ważnych kwestii o których nie możesz zapomnieć. 

Na sam początek ...

    Podstawą stołu jest biały obrus wraz z bieżnikiem. Dostępne są dwa warianty bieżników - z personalizacją oraz bez. Bieżniki z personalizacją posiadają nadrukowane imię dziecka, datę oraz nazwę uroczystości. Bardzo często zdobione są grafiką pasującą do danej kolekcji, dzięki temu taki bieżnik stanowi idealne uzupełnienie aranżacji stołu. Jeśli jednak wolisz coś bardziej stonowanego, pozbawionego nadruków możesz obejrzeć bieżniki z organzy lub satyny. Są dostępne w wielu kolorach co z pewnością ułatwi ich dobór do danego stołu. Dużym plusem jest możliwość rozłożenia ich według własnej koncepcji. Materiał jest bardzo miękki dzięki temu można tworzyć z niego piękne aranżacje. Nowością są naturalne bieżniki jutowe. Najlepiej pasują do kolekcji rustykalnych czy botanicznych dekoracji. Beżowe naturalne, bieżniki mogą mieć również dodatek białej koronki, która pięknie prezentuje się na stole na Chrzest. 

Serwetki to połowa sukcesu 

  Jeśli podstawa stołu jest już gotowa kolejną ważną kwestią są serwetki. Stanowią nie tylko praktyczny dodatek ale także dekorację, dlatego je również należy dobrze dobrać. Hitem jeśli chodzi o serwetki na Chrzest są białe ze złotym lub srebrnym napisem. Serwetki dzielą się na papierowe i flizelinowe z których można tworzyć przestrzenne wzory. Wiele dostępnych serwetek posiada różne grafiki. Najmodniejsze są serwetki na Chrzest ze złotymi stópkami lub ze złotym wózeczkiem. Koniecznie je zobacz. Gdzie ułożyć serwetki? Najlepiej prezentują się ułożone na talerzach, obok nakrycia lepiej dołożyć pasujące kieszonki na sztućce. Wówczas zestaw jest kompletny.

Jak wskazać gościom odpowiednie miejsca?

    Bardzo popularnym dodatkiem są winietki na stół z nazwiskami gości, które w subtelny sposób wskażą im odpowiednie miejsce przy stole. Bardzo często zaproszonych gości jest bardzo wiele co może spowodować lekkie zamieszanie związane z siadaniem. Winietki ustaw zaraz przy talerzu aby były dobrze widoczne i od razu rzucały się w oczy. Zdobione grafiką aniołka, wózeczka czy złotych stópek mogą dodatkowo zostać potraktowane jako pamiątka tego dnia. 

Dekoracyjne tabliczki na stół

    Jeśli przyjęcie odbywa się w lokalu to bardzo prawdopodobne, że na sali będzie kilka uroczystości jednocześnie. Aby odróżnić swój stół od innych możesz użyć dekoracyjnej tabliczki na stół. Tabliczki personalizowane są imieniem dziecka oraz datą Chrztu, oprawione w ozdobną ramkę. Wystarczy już jedna taka ramka aby stół można było odróżnić na tle innych. Dodatek jest na tyle fajny, że po skończonym przyjęciu może ona posłużyć jako ozdoba domu. Personalizowana kartka jest oprawiona w ozdobną ramkę, dlatego można powiesić ją na ścianie lub ustawić na komodzie obok różnych dekoracji domowych.

Jak udekorować stół na Komunię Świętą?

Rady jak stworzyć udaną dekoracje stołu komunijnego

Na pierwszą Komunię Święta czekają równie niecierpliwie dzieci oraz ich rodzice. To wydarzenie do którego dzieci przygotowują się wiele miesięcy aby w końcu być gotowym na przyjęcie sakramentu. Aby wynagrodzić im trud włożony w przygotowania do Komunii rodzice organizują uroczysty obiad na który zapraszają rodzinę oraz znajomych. To gdzie odbędzie się przyjęcie zależy wyłącznie od nich. Może to być lokal albo stół w rodzinnym domu. Jednak nie ważne gdzie odbywa się przyjęcie stół zawsze stoi w jego centrum. Jak udekorować stół? Znajdziesz tutaj wszystkie informacje!

Obrus to podstawa

Od czego zacząć? Oczywiście od obrusu. Nie ma co przesadzać z wymyślnymi kolorami czy motywami. Obrus powinien być biały aby prezentował się czysto i świeżo. Wymyślne kolory i wzory mogą jedynie wprowadzić chaos i optycznie zmniejszyć powierzchnię. Obrus musi być perfekcyjny, stanowi w końcu podstawę aranżacji. Niby nikt nie zwraca na niego uwagi ale jak tylko pojawią się na nim zagniecenia lub plamy zapewniam, że każdy to zauważy. Na obrusie można ułożyć dodatkowo ozdobny bieżnik, który może być personalizowany imieniem dziecka oraz datą Komunii. Doda on odrobinę indywidualnego charakteru, dzięki któremu stół będzie wyróżniał się na tle innych

Serwetki, praktyczny dodatek

    Gdy ułożysz już obrus na nim talerze i inne naczynia nasuwa się pytanie - co dalej? Nie można przecież zostawić takich pustych nakryć. Tutaj niezbędnie są serwetki. Wybór jest przeogromny. Nie ma tu już zasady że klasyczne białe są najlepsze, serwetki na Komunię możesz użyć w różnych pięknych wzorach i kolorach. Najmodniejsze są serwetki z napisem Pierwsza Komunia Święta lub z symbolem złotej lub srebrnej Hostii. Serwetki dostępne są w dwóch wariantach - serwetki flizelinowe oraz papierowe. Z tych pierwszych można tworzyć różne wzory gdyż ich materiał jest sztywniejszy od papierowych. Dostępne są również serwetki jednokolorowe bez żadnych zdobień.

Piękne winietki i tabliczki na stół

    Wizytówki oraz tabliczki na stół to również bardzo praktyczny dodatek. Małe winietki ustawione obok nakryć gości ułatwiają odnalezienie odpowiedniego miejsca przy stole. Pięknie wyglądają gdyż są zdobione różnymi grafikami. Dostępne są winietki personalizowane na których nazwiska i imiona gości są już nadrukowane. Takie winietki można od razu ustawić na stole. Tabliczki nie tylko przypominają na jakiej uroczystości się znajdujemy ale również pomagają odróżnić jeden stolik od drugiego, gdyż w sezonie komunijnym często zdarza się, że na jeden sali odbywa się wiele przyjęć na raz.

Kwiaty i świece aby pomieszczenie było przytulne

    Wazony, kwiaty oraz świece to dekoracje które służą do uzupełnienia aranżacji. Nie mają zbyt praktycznego zastosowania ale bez nich stół wydaje się pusty. Kwiaty możesz zakupić w kwiaciarni w postaci np. bukietów lub samodzielnie stworzyć kwiatowe aranżacje w misach. Świece to element który ociepla wnętrze. Delikatny zapach kwiatów czy wanilii wprowadzi gości miły nastrój. Światło świec daje naprawdę przyjemne światło. W tym celu możesz użyć również zapachowych lampionów.