Informacja

Nowe produkty

Świece do Komunii i profitki

Gromnice i stroiki na świecę są jednym z najważniejszych elementów wyprawki dziecka komunijnego. Ozdobna świeca, towarzyszy dziecku przy wszystkich ważnych uroczystościach religijnych. Przepięknie ozdobione motywem złotej hostii. Mamy także szeroki wybór stroików. Dostępne są także z okapnikiem, który nie tylko chroni świece przed zniszczeniem od wosku, ale także prezentuję się znakomicie i pełni funkcje dekoracyjną.

Świece do Komunii i profitki 

Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 28 z 28 elementów

Świeca komunijna, niezbędny element uroczystości

Każde dziecko, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej, powinno posiadać ze sobą różaniec, modlitewnik oraz świecę komunijną. Gromnica używana jest do wielu ważnych ceremonii w ciągu roku eucharystycznego. Wśród wielu produktów na rynku, obecnie najchętniej wybierane są świece komunijne ręcznie zdobione. Zawdzięczają one swoją popularność unikatowym zdobieniom dobieranym specjalnie na tę okazję. Świeca komunijna to jedna z najważniejszych pamiątek z pierwszej komunii, a więc warto zadbać, aby była pięknie przystrojona. Ręczne wykonanie pozwala na stworzenie niemal dowolnej dekoracji.

Świeca Pierwszej Komunii Świętej - zastosowanie

Tradycyjnie gromnice wykonuje się z pszczelego wosku. Gromnicę katolicy otrzymują w czasie Chrztu i od tego momentu towarzyszy im ona przez całe życie. Jest obecna w czasie pierwszej komunii świętej, a także podczas ślubu. Jest też ważnym elementem obrzędowości, która dotyczy śmierci i umierania. Zgodnie z tradycją, gromnicę przynosi się w Wielką Sobotę, by odpalić ją od nowo rozpalonego paschału. Światło gromnicy symbolizuje światło Chrystusa.

Świeca do komunii uniwersalna z konwaliami

Świeca do I Komunii Świętej

Świeca Komunijna wybór

Świeca komunijna nabiera znaczenia sakralnego w momencie, kiedy jest odpalona. I Komunia Święta to drugi sakrament, podczas którego przyjmującym zapala się świecę. Pierwszym jest chrzest i oznacza zapalenie światła wiary w duszy. Podczas kolejnych sakramentów, które przyjmują katolicy, świeca jest stale pojawiającym się elementem. Światło świecy w każdym z nich ma symbolizować boską opatrzność. Dekorowana świeca komunijna dla dziecka na Pierwszą Komunię jest na tyle uniwersalnym akcesorium, że nada się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Piękna gromnica komunijna udekorowana została tłoczeniami, złotymi aplikacjami w kształcie serduszek i drobnych kwiatuszków oraz aplikacją złotego kielicha. Dodatkowo do świecy można dobrać plastikowy lub satynowy okapnik, który pięknie ją ozdobi. 

Ręcznie wykonany stroik na komunijną świecę

Elegancki stroik na świecę komunijną z aplikacją złotej Hostii wpasuje się w komunijny klimat oraz dopasuje do innych dodatków z kolekcji Hostia! Stroik pełni również funkcję okapnika na świecę komunijną. Został on wykonany z satyny dekorowany na brzegach wycinanym, ażurowym wzorem ze złotym nadrukiem Hostii oraz aplikacją w kształcie Hostii. Stroik trzyma się na świecy za pomocą gumki, co z pewnością ułatwi dziecku korzystanie z niej podczas uroczystości. Ten niepozorny dodatek pełni nie tylko rolę rolę ozdobną, ale też praktyczną, ponieważ zapobiega kapaniu wosku na ręce dziecka w czasie mszy.

Stroik okapnik na świecę biała róża

Efektowny stroik na świecę komunijną

Świeca Komunijna - dekoracja świecy

Kolejna piękna ozdoba, która urozmaici komunijny wystrój to kokarda dekoracyjna na komunijną świecę. Kokarda do dekoracji tego niezbędnego wyposażenia komunijnego została wykonana z szerokiej satynowej wstążki, ozdobiona piękną aplikacją przedstawiającą złotą Hostię. Kokarda sprawdza się doskonale jako ozdoba świecy dla dziecka przystępującego do Komunii. Stroik posiada specjalną taśmę do mocowania, dzięki której łatwo umieścić ją w wybranym miejscu. Kokardę można przymocować także za pomocą dołączonych cienkich tasiemek.