Nowe produkty

Prezenty na Chrzest i pamiątki - świece do Chrztu i okapniki na Chrzest

Świece i okapniki do Chrztu od lat są najważniejszym elementem Chrztu Świętego. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybieranie świec w pudełku. Najmodniejsze w tym sezonie są świece wykonane własnoręcznie. Ich dodatkowym atutem jest możliwość zamieszczenia imienia dziecka. Warto pomyśleć również o stroiku z okapnikiem. Pozwoli to na bezpieczne używanie świecy bez obawy o kapanie wosku. Stroiki wykonane są w różnorodnej aranżacji. Każdy rodzic znajdzie w naszej ofercie coś dla dziewczynki jak i chłopca.

Prezenty na Chrzest i pamiątki - świece do Chrztu i okapniki na Chrzest 

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 90 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 90 elementów

Świeca do Chrztu

Zapalenie świecy podczas Chrztu Świętego symbolizuje przyłączenie dziecka do wspólnoty wyznaniowej, zapalenie w nim wewnętrznej wiary, która powinna być wciąż podtrzymywana i podsycana przez rodziców oraz chrzestnych. Zgodnie z tradycją, świecę zapala Ojciec Chrzestny i to on powinien zadbać o jej zakup. Po zapaleniu świecy, wypowiadana jest prośba do rodziców oraz chrzestnych, by podtrzymywali światło świecy i wiarę w dziecku, które przystępuje do Chrztu Świętego. Świeca z Chrztu Świętego nie jest używana wyłącznie jednorazowo. To wspaniała pamiątka, ale też element, który ponownie przyda się w dniu przystąpienia dziecka do sakramentu Komunii Świętej. Obecnie najmodniejsze są świece z elementami personalizacji, które stanowią wyjątkową pamiątkę. Do świecy można dokupić także ozdobne okapniki. Może on pełnić również funkcję dekoracji i pięknego dodatku w formie stroika.

Świeca do Chrztu ze złotymi stópkami

Każdy maluch, który ma za kilka chwil przyłączyć się do wspólnoty Kościoła, powinien posiadać odświętną gromnicę. Wśród wielu produktów na rynku, obecnie najchętniej wybierane są świece na Chrzest Święty ręcznie robione. Zawdzięczają one swoją popularność unikatowym zdobieniom dobieranym specjalnie na tę okazję. Świeca to jedna z najważniejszych pamiątek z Chrztu Świętego, jak i Pierwszej Komunii Świętej, a więc warto zadbać, aby była pięknie przystrojona. Ręczne wykonanie pozwala na stworzenie niemal dowolnej dekoracji.

Świeca na Chrzest Święty gromnica

Świeca na Chrzest Święty gromnica

Świeca do Chrztu - jaka gromnica będzie najlepsza?

Świeca na Chrzest Święty nabiera znaczenia sakralnego w momencie, kiedy jest odpalona. Pierwszym sakramentem, podczas którego wykorzystujemy gromnicę jest chrzest, zapalenie światła oznacza obudzenie wiary w duszy. I Komunia Święta to drugi sakrament, podczas którego zapala się świecę. W czasie kolejnych sakramentów, które przyjmują katolicy, świeca jest stale pojawiającym się elementem. Światło świecy w każdym z nich ma symbolizować boską opatrzność. Dekorowana świeca na Chrzest Święty dla dziecka jest na tyle uniwersalnym akcesorium, że nada się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Piękna gromnica udekorowana została tłoczeniami, złotymi aplikacjami w kształcie serduszek i drobnych kwiatuszków oraz aplikacją złotego kielicha. Dodatkowo do świecy można dobrać plastikowy lub satynowy okapnik, który pięknie ją ozdobi. 

 

Pudełko na świecę do Chrztu
 

Pudełko na Świecę może okazać się bardzo przydatnym dodatkiem. Dzięki niemy możesz przechowywać Święcę zarówno przed jak i po uroczystości. Drewniane pudełko na świece zapewni jej ochronę, przez co Świeca przetrwa w stanie nienaruszonym przez wiele lat. Pudełko można dobrać motywem przewodnim do motywu Świecy. Bardzo modne są obecnie wzory ze złotymi stópkami czy gołąbkiem które podkreślają niewinność maluszka. Wykonane z eleganckiego drewna, będzie równie dodatkową pamiątką, gdyż każde pudełko personalizowane jest imieniem dziecka oraz datą uroczystości.

Pudełko na Świecę do Chrztu Drewniane pudełko na Świece do Chrztu

Profitka na świecę do Chrztu

Kolejna piękna ozdoba, która urozmaici przybranie świecy to kokarda dekoracyjna na Chrzest Święty na świecę. Kokarda do dekoracji tego niezbędnego wyposażenia została wykonana z szerokiej satynowej wstążki, ozdobiona piękną aplikacją przedstawiającą różowy kwiat. Stroik posiada specjalną taśmę do mocowania, dzięki której łatwo umieścić ją w wybranym miejscu. Kokardę można przymocować także za pomocą dołączonych cienkich tasiemek. Elegancki, uroczy stroik na świecę z kwiatami i kokardą w cudowny sposób ozdobi gromnicę. Dzięki temu, całość wygląda niezwykle wykwintnie i na długo pozostanie w pamięci.

okapnik na świecę do Chrztu Profitka na świecę do Chrztu