KOMUNIA

Informacja

Nowe produkty

Promocje

KOMUNIA

Dekoracje komunijne pozwalają zadbać o elegancką oprawę uroczystości. Wyjątkowe dekoracje na stół komunijny, piękne dekoracje pomieszczenia, a także upominki dla gości komunijnych i dodatki dla dziecka sprawią, że przygotujecie niezapomnianą uroczystość w wyjątkowym klimacie. Spójne kolekcje dekoracji oraz autorskie produkty pozwolą oczarować gości i podkreślić wagę tej jednej z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka.

KOMUNIA 

Podkategorie

 • Dekoracje na Komunię - wybierz styl

  Organizując różnego rodzaju przyjęcia warto przemyśleć motyw przewodni uroczystości. Od kilku sezonów w modzie są imprezy tematyczne. Nadaję to spójności i elegancji. Komunie Święte również mogą mieć swój motyw przewodni. Całość przyjęcia komunijnego będzie prezentować się jednolicie oraz bardzo efektownie. Dlatego stworzyliśmy przeróżne kolekcje komunijne, z dbałością o każdy szczegół i detal, aby zachwycić najbardziej wymagających klientów. Naszą flagową ofertą jest kolekcja Hostia - połączenie bieli i złota przyozdobione Hostią. 

 • Zaproszenia na Komunię

  Zaproszenia na Komunie to nieodłączny element uroczystości. Dzięki nim poinformujesz gości o zbliżającym się przyjęciu. Tekst zaproszenia na Komunię może być nadrukowany lub napisany samodzielnie. W ofercie znajdują się zaproszenia na Komunie dla dziewczynki oraz zaproszenia na Komunię dla chłopca. Możesz wybierać spośród zaproszeń personalizowanych oraz zaproszeń do samodzielnego wypisania. Personalizowane zaproszenia na Komunię Świętą oszczędzą sporo czasu, gdyż są od razu gotowe do wręczenia. Takie zaproszenia wykonujemy na zamówienie. Zobacz najmodniejsze zaproszenia 2023.

 • Podziękowania komunijne dla...

  Podziękowania komunijne dla Chrzestnych i gości to obecnie bardzo modny zwyczaj. Najlepszym sposobem obdarowania gości są drobne upominki. Podziękowania komunijne czekoladki są najpopularniejszą formą, personalizowane imieniem dziecka z pewnością zwrócą uwagę gości. Innym sposobem są są magnesy jako podziękowania komunijne. Magnesy ze zdjęciem dziecka można bez problemu zabrać do domu i zwiesić w ważnym dla nas miejscu. Dla wyjątkowych gości potrzebne są wyjątkowe upominki. Najlepsze podziękowania komunijne dla rodziców chrzestnych zamknięte są w drewnianych skrzyneczkach.

 • Dekoracje stołu na Komunię

  Dekoracje stołu na Komunię to bardzo ważny element aranżacji sali. W końcu to przy stole spędza się najwięcej czasu podczas całej uroczystości. Dekoracje stołu komunijnego to przede wszystkim serwetki komunijne oraz bieżnik komunijny. Najmodniejszym wzorem jest złota lub srebrna Hostia która idealnie wpisuje się w religijny charakter przyjęcia. Równie ważne są winietki na stół, dzięki nim możesz wskazać gościom odpowiednie miejsce przy stole. Wiele osób decyduje się również na świece komunijne na stół i świeczniki, dzięki którym pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

 • Dekoracje tortu komunijnego

  Dekoracje tortu komunijnego pozwolą na samodzielne upiększenie ciasta. Jak w prosty i szybki sposób stworzyć dekoracje tortu? W tym celu użyj opłatka na tort komunijny. Jest prosty w użyciu oraz ma wiele wariantów. Bardzo modny jest opłatek na tort ze zdjęciem dziecka. Dostępny jest w wersji dla dziewczynki oraz chłopca. Personalizowany opłatek z imieniem dziecka na pewno zachwyci zgromadzonych gości. Inna opcją jest topper na tort komunijny. W tym przypadku wystarczy tylko wbić drewniane patyczki w ciasto aby cieszyć się pięknym widokiem.

 • Dekoracje wnętrza na Komunię

  Dekoracje sali na Komunię to bardzo ważna część przygotowań do uroczystości. Ważne, by zadbać o spójny wygląd sali, aby cała oprawa tego wyjątkowego dnia była magiczna. Miejsce można ozdobić balonami na Komunię: foliowymi literkami i zwykłymi z elementami nawiązującymi do uroczystości. Inny sposób to ozdobienie sali plakatami i banerami z ozdobnym napisem, pomponami z bibuły czy rozetami. Razem z pięknie zastawionym stołem będą idealnie prezentować się udekorowane krzesła.

 • Prezenty na Komunię

  Prezenty na Komunię dziecka to niezbędny element uroczystości. Warto jednak podarować dziecku coś kreatywnego, co będzie piękną pamiątką na wiele lat. W ofercie naszego sklepu znajdziecie mądre prezenty na Komunie takie jak skarbonki na pierwsze oszczędności czy rysunkowe Biblie z Imieniem dziecka. oryginalnym prezentem na Komunię dziewczynki będzie biżuteria taka jak bransoletka czy zawieszka do naszyjnika. Na prezent komunijny dla chłopca polecamy dziesiątkę różańca. Wielu z Was decyduje się na wręczenie dziecku gotówki. nasz sklep internetowy oferuje drewniane pudełeczka, które pozwolą przekazać dziecku gotówkę na elegancki sposób. Pamiątki komunijne to coś co zostaje z dzieckiem na zawsze!

 • Pamiątki komunijne

  Pamiątki komunijne to nieodłączny element przyjęcia. Dzięki nim dziecko może zachować wspomnienia z tego dnia na wiele lat. Jakie pamiątki wybrać? Bardzo popularną pamiątką komunijną jest świeca do Komunii. To bardzo charakterystyczny symbol religijny. Inną propozycją są księgi pamiątkowe, można w nich zbierać podpisy gości oraz zdjęcia. Pamiątką komunijną od matki Chrzestnej może być np. różaniec lub modlitewnik.

 • Komunia 2023 - zobacz koniecznie

  Eleganckie produkty na Komunię Świętą dla chłopca lub dziewczynki. Produkty z najnowszymi motywami graficznymi oraz kolorystyką, która wpisuje się w obecnie panujące trendy. Zorganizuj Komunię dla swojego dziecka wybierając dekoracje wysokiej jakości. Zamawiaj bestsellerowe produkty takiej jak: zaproszenia, serwetki z eleganckimi grafikami oraz słodkie upominki dla gości w postaci krówek lub czekoladek. Kupuj świece komunijne dla dziecka, księgi pamiątkowe lub podziękowania dla chrzestnych. Zadbaj o strój swojej córeczki w tym wyjątkowym dniu. Zamawiaj przepiękne wianki, opaski, torebki komunijne oraz rękawiczki. Sprawdź, jakie produkty są niezbędne podczas organizacji przyjęcia komunijnego. 

 • Dekoracje komunijne Kościoła

  Dekoracja Kościoła to bardzo ważny element sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wszystko powinno prezentować się idealnie. Miejsce to w końcu zostanie obfotografowane, a także odwiedzone przez nasze rodziny, które powinno urzec wnętrze przyozdobionego Kościoła. Najważniejsze miejsce to oczywiście ołtarz, ale nie zapominajmy o udekorowaniu wejścia do Kościoła oraz ławek na których siedzą dzieci komunijne.

 • Komunia chłopca
 • Komunia dziewczynki

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą dziecka? Jakie wybrać dekoracje i dodatki, na co zwrócić szczególną uwagę?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale też całej rodziny. Organizując przyjęcie komunijne dziecka warto jest podkreślić charakter uroczystości specjalnymi dekoracjami. Nie można zapomnieć o niezbędnych dodatkach komunijnych takich jak: zaproszenia na Komunię, dekoracje stołu, upominki dla gości, podziękowania dla Chrzestnych oraz dekoracje wnętrza.

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie jest jednym z ważniejszych uroczystości w życiu każdego katolika. To właśnie w tym momencie dziecko udowadnia, że jest gotowe przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Dodatkowo, atmosfera panująca w murach kościoła, w którym odbywa się ceremonia, ma bardzo duże znaczenie. Mają tę magiczną moc, która tworzy niezwykły klimat pełen powagi, szlachetnej zadumy. Dlatego rodzice, których dzieci przystępują do tego niezwykłego sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta pragną, żeby uroczystość stała się pięknym obrazem, który na długo zapisze się w pamięci ich i gości. Z pewnością w utrzymaniu takiego klimatu pomogą dekoracje i akcesoria, którymi można przyozdobić kościół oraz pomieszczenie, w którym odbywa się uroczysty obiad komunijny. 

Dekoracje komunijne, które podkreślą wyjątkowy charakter uroczystości - motyw przewodni przyjęcia

Czym właściwie jest motyw przewodni? To akcenty w dekoracjach, wystroju, czy stylizacji, które stanowią spójny element tworzący jednolitą całość. Akcesoria, które mogą zainspirować rodziców do stworzenia idealnej kompozycji nie muszą być drogie. Motywem przewodnim może być kolor (np. złoto), kwiaty (np. konwalie), jakiś element związany z daną uroczystością (np. hostia lub anioł) albo styl (np. boho, klasyczny, i wiele innych). Motyw przewodni na przyjęciu komunijnym powinien występować w wielu elementach: może być związany ze stylizacjami, wystrojem kościoła, dekoracją sali czy ławek kościelnych. Najczęściej jest on wybierany na podstawie upodobań rodziców z porozumieniem z dzieckiem lub najnowszych trendów panujących na rynku imprez okolicznościowych. Najczęściej jednak się zdarza, że motyw przyjęcia komunijnego nawiązuje do ornamentów i symboli typowo katolickich. Jest to spowodowane podniosłością tego święta i raczej nieprędko się to zmieni. W sklepie internetowym 1001dekoracji.pl każdy znajdzie coś dla siebie. Z pomocą dekoracji nadających się zarówno do kościoła jak i do pomieszczenia, w którym odbywa się dalsza część uroczystości, niskim nakładem pracy można stworzyć wyjątkowy i odświętny klimat. Bestsellerową kolekcją zawierającą dodatki do wystroju jest  kolekcja dekoracji komunijnych Hostia. 

dekoracje komunijne z motywem Hostii

Przykład aranżacji na stół komunijny - dekoracje komunijne z motywem Hostii

Kolekcje z dekoracjami i dodatkami na I Komunię Świętą

Aktualnie w trendach imprez okolicznościowych bardzo często pojawia się motyw minimalistyczny. Taki styl cechuje się głównie delikatnością w odcieniach bieli, z elementami złota. Szczególnym powodzeniem wśród rodziców organizujących komunię cieszą się dodatki komunijne zachowane właśnie w tym motywie. Delikatna kolekcja z motywem Hostii wypisanym fantazyjną czcionką. Jak przygotować aranżację w minimalistycznym stylu i na jakie dodatki zdecydowanie warto postawić w tym sezonie? Nie trzeba szukać dłużej! Kolekcja Hostia zapewnia wszystkie potrzebne elementy do stworzenia idealnej ceremonii komunijnej oraz uroczystego przyjęcia gości.

srebrne dekoracje komunijne

Dekoracje komunijne w odcieniach srebra

Zaproszenia komunijne - jak w piękny i elegancki sposób zaprosić gości na Komunię?

Komunia święta dziecka od zawsze kojarzy się z elegancją, delikatnością i niewinnością. Jest to spowodowane m.in. przewagą koloru białego, który dominuje w tym dniu. Ta szczególna barwa wykorzystana została nie tylko do wystroju miejsca, w którym odbywa się sama komunia święta, czy późniejszy obiad, ale również w albie komunijnej. To właśnie ta piękna kreacja zainspirowała nas do stworzenia zaproszeń w kształcie sukni komunijnej. Przepiękne zaproszenia komunijne w kształcie alby! Autorski i bardzo oryginalny produkt z pewnością zachwyci i oczaruje gości. Te niezwykłe zaproszenia komunijne zostały wykonane z grubego papieru i posiadają w komplecie wstążeczki do ich przewiązania, a także białe koperty. Zaproszenie może być wykorzystane zarówno na przyjęciu komunijnym chłopca, jak i dziewczynki. Całość jest utrzymana w odcieniu białym ze złotymi akcentami na albie oraz motywem złotej hostii. Zaproszenia świetnie współgrają z elementami i dodatkami z kolekcji “Hostia”. Znakiem rozpoznawczym serii jest zestaw dodatków dekoracyjnych oraz ozdobionych z motywem Hostii. Kolekcja “Hostia” zawiera ozdoby i elementy niezbędne przy organizacji eleganckiego przyjęcia. Są to wizytowniki, świece, upominki dla gości, pudełka na ciasto, podziękowania dla rodziców chrzestnych, dekoracje domu, dekoracje krzesła, balony, księgi gości. Decydując się na jedną z kolekcji rodzice dziecka są w stanie stworzyć piękny wystrój sali bankietowej, ale również we własnym domu. Każda z dekoracji będzie pięknym uzupełnieniem stylizacji niezależnie od tego gdzie odbywa się dalsza część uroczystości.

zaproszenia komunijne z pudrowymi kwiatami

Zaproszenia komunijne z pudrowymi kwiatami

Upominki dla gości na Komunię - jak w cudowny sposób podziękować najbliższym?

Oprócz pięknych dekoracji i dodatków do wystroju sklep internetowy 1001dekoracji.pl oferuje podziękowania dla Rodziców Chrzestnych oraz Dziadków, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Rodzice chrzestni i dziadkowie to w dniu komunii bardzo ważne osoby. Towarzyszą w tym dniu dziecku przez cały czas oraz biorą udział w przygotowaniu go do tego ważnego wydarzenia. Zawsze służą pomocą i cennymi wskazówkami. Warto zatem podziękować im za obecność i wsparcie w tym najważniejszym dniu, wręczając upominek z osobistą dedykacją płynącą prosto z serca. Jeżeli nadal nie zapadła decyzja  jaki prezent dla wybrać, mamy kilka propozycji. Nawet skromny gadżet spersonalizowany pełną uroku i uczucia dedykacją spełni swoje zadanie. Jedną z bestsellerowych propozycji na podziękowanie jest piękne podziękowania dla dziadków oraz rodziców chrzestnych, zamknięte w smukłej, drewnianej skrzyneczce. Jest to świetny sposób na wyrażenie wdzięczności oraz emocji jakie towarzyszą w tym pięknym dniu! Dziesiątka różańca zdobiona perłami w kształcie różyczek będzie fantastycznym podziękowaniem dla Chrzestnych i Dziadków na przyjęciu komunijnym! Dziesiątka różańca umieszczona w woreczku z organzy zdobionym cyrkonią wygląda bardzo elegancko i nadaje mu wyjątkowego designu. Pudełeczko jest wykonane z naturalnego drewna oraz ozdobione napisem “Dziękuję” w kolorze złota.

podziękowania dla gości komunijnych

Bestsellerowa propozycja na podziękowania: czekoladki dla gości na Komunię oraz pudełeczka dla gości na Komunię

Klasyczne dekoracje na stół komunijny

Dekoracja stołów komunijnych jest bardzo ważnym elementem podczas tworzenia wystroju sali, ponieważ to właśnie w tym miejscu dzieje się najwięcej. Dzięki tak dużej powierzchni mamy tam spore pole do popisu. Dodatki na stół powinny być dobrane w taki sposób, aby nie przytłoczyły za bardzo swoją dekoracją, ale jednocześnie muszą odznaczać się elegancją i nadać powagę uroczystości. Każdy element wybrany przez rodziców dziecka przeznaczony do dekoracji przyjęcia komunijnego muszą spełniać jeden warunek: muszą być spójne w stosunku do reszty wystroju panującego w pomieszczeniu. Najprostszym sposobem na wyróżnienie stołów są kompozycje z żywych kwiatów. Białe kwiaty to doskonała propozycja na uniwersalne dekoracje, które doskonale wpiszą się w eleganckie przyjęcie bez konkretnego tematu czy koloru przewodniego. Połączenie wazonów ze świecznikami lub kryształowymi detalami sprawi, że sala nabierze luksusowego klimatu. Jednak na rynku imprez okolicznościowych nigdy nie wieje nudą, szczególnie jeśli chodzi o dekoracje i dodatki. Stroiki z kwiatów, świece to bardzo klasyczne elementy na tego typu przyjęciach. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na niestandardowe rozwiązania i kompozycje w ofercie sklepu internetowego 1001dekoracji.pl pojawił się kielich z dekoracyjną hostią. Wyjątkowa dekoracja na stół komunijny w postaci oryginalnego kielicha z hostią z pewnością zaskoczy gości swoim oryginalnym designem! 

Zobacz przykłady, jak udekorować stół na Pierwszą Komunię Świętą

dekoracje wnętrza na komunię

Dekoracje komunijnego stołu z Hostią oraz elegancki baner komunijny zawieszony nad stołem

Wianki komunijne i inne dodatki do stylizacji dla dziewczynki

W dniu Pierwszej Komunii Świętej każda dziewczynka chce wyglądać wyjątkowo, niczym mała księżniczka. Jest to jeden z powodów dlatego wielu rodzicom zależy tak bardzo na idealnym dobraniu stroju komunijnego, dodatków komunijnych, tak by ich dziecko czuło się jak najlepiej. W ofercie sklepów internetowych i sklepów stacjonarnych znajduje się mnóstwo rodzajów strojów komunijnych – alby, sukienki, komże, garnitury komunijne, a także szereg dodatków komunijnych – m.in. rękawiczki komunijne, wianki, torebki, okapniki do świec, pamiątki, chusteczki, koszule, halki, płaszczyki komunijne, ocieplające pelerynki, rajstopki komunijne i podkolanówki oraz inne produkty. Jednak najważniejszym elementem w komunijnej stylizacji dziewczynki jest wianek komunijny na głowę, który jest prawdziwym hitem spośród dodatków komunijnych do włosów. Wianek komunijny Nikola to przykład bestsellerowego, bardzo delikatnego i modnego wzoru, który łączy w sobie nowoczesność i tradycję, pewnie dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych wianków.

Dodatki komunijne dla chłopca - koszule, muszki, krawaty

Mogłoby się wydawać, że w przypadku chłopców nie musimy się martwić o typowe dodatki komunijne. Okazuje się, że są one równie potrzebne, jak w przypadku dziewczynek. Może i nie potrzebują oni wianuszków komunijnych, płaszczyków komunijnych, pelerynek czy halek na komunię. Gdy jednak głębiej przyjrzymy się modzie komunijnej okazuje się, że chłopcy także powinni zostać zaopatrzeni w takie dodatki, jak chociażby koszula, krawat lub mucha, komunijna bielizna, czy czarne skarpetki. Dużą wagę przykłada się do rodzaju dodatku do garnituru komunijnego chłopca. W czym lepiej – zawsze popularnej i modnej muszce, krawacie czy muszniku? Szeroki wybór akcesoriów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.