KOMUNIA

Informacja

Nowe produkty

KOMUNIA

Dekoracje komunijne pozwalają zadbać o elegancką oprawę uroczystości. Wyjątkowe dekoracje na stół komunijny, piękne dekoracje pomieszczenia, a także upominki dla gości komunijnych i dodatki dla dziecka sprawią, że przygotujecie niezapomnianą uroczystość w wyjątkowym klimacie. Spójne kolekcje dekoracji oraz autorskie produkty pozwolą oczarować go...

Dekoracje komunijne pozwalają zadbać o elegancką oprawę uroczystości. Wyjątkowe dekoracje na stół komunijny, piękne dekoracje pomieszczenia, a także upominki dla gości komunijnych i dodatki dla dziecka sprawią, że przygotujecie niezapomnianą uroczystość w wyjątkowym klimacie. Spójne kolekcje dekoracji oraz autorskie produkty pozwolą oczarować gości i podkreślić wagę tej jednej z najważniejszych uroczystości w życiu dziecka.

Więcej

KOMUNIA W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Styl przyjęcia

    Organizując różnego rodzaju przyjęcia warto przemyśleć motyw przewodni uroczystości. Od kilku sezonów w modzie są imprezy tematyczne. Nadaję to spójności i elegancji. Komunie Święte również mogą mieć swój motyw przewodni. Całość przyjęcia komunijnego będzie prezentować się jednolicie oraz bardzo efektownie. Dlatego stworzyliśmy przeróżne kolekcje komunijne, z dbałością o każdy szczegół i detal, aby zachwycić najbardziej wymagających klientów. Naszą flagową ofertą jest kolekcja Hostia - połączenie bieli i złota przyozdobione Hostią. 

  • Zaproszenia

    Ważne dla nas uroczystości pragniemy spędzać z ważnymi dla nas ludźmi. Warto zaprosić ich w szczególny sposób. Zgadzamy się, że łatwiej jest wysłać maila, ale wyjątkowe wydarzenia wymagają szczególnej oprawy, dlatego zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi przez nas sklep zaproszeniami na Komunię Świętą. Znajdziecie tutaj zaproszenia do własnoręcznego wypisania oraz bardzo modne od kilku lat - spersonalizowane, które zapewnią, że wasi goście poczują się wyróżnieni. Kolorystyka wszystkich zaproszeń utrzymana jest w barwach komunijnych - biel, złoto, srebro, z kolorowymi akcentami.

  • Dla Chrzestnych i gości

    Najważniejszą osobą podczas Pierwszej Komunii Świętej jest niewątpliwie dziecko, które do niej przystępuje. Cała uwaga tego dnia skupiona jest na nim, zdjęcia, życzenia, prezenty. Nie zapominajmy jednak o osobach, bez których taka uroczystość nie odbyłaby się - goście. Podziękujmy im za obecność i prezenty, wręczając drobny upominek. Może to być słodycz, magnes, figurka. Drobny gest, a na pewno ucieszy wszystkich zgromadzonych. Podczas uroczystości warto wyróżnić także chrzestnych i dziadków dziecka, wręczając im personalizowane prezenty.

  • Dekoracje stołu

    Stół to najważniejsze miejsce w domu, przy którym zbiera się cała rodzina, daleka czy ta najbliższa. Jest to miejsce spotkań przy wielu okazjach, jak na przykład Pierwsza Komunia Święta. Rodzina spożywa wspólny posiłek, rozmawia, wspomina, zbliża się do siebie. Ostatnimi czasy modne staje się przyozdabianie stołu pięknymi dodatkami, jak na przykład serwetki, obrusy, świece, wizytówki, wazony. Wszystko dzięki czemu nasz stół będzie prezentował się elegancko, spójnie i wyjątkowo. 

  • Dekoracje tortu...

    Integralnym elementem każdej uroczystości są słodycze. Przepyszne ciasta, bufet ze słodkościami oraz gwóźdź wieczoru - tort. Ważne, aby prezentował się imponująco i efektownie, ale także smakował wybornie. Coraz bardziej modne staje się dekorowanie tortów za pomocą: opłatków na tort - które  mogą być spersonalizowane, a nawet ze zdjęciem naszej pociechy, topperów i figurek, które efektownie zdobią tort. Aby ciasta i tort wyglądały jeszcze lepiej można położyć je na ozdobnych tackach i ażurowych podkładkach. Można także zaszaleć ze świeczkami czy zimnymi ogniami. Tak przyozdobiony tort z pewnością zapadnie gościom w pamięci.  

  • Dekoracje wnętrza

    Wygląd miejsca w którym odbywa się przyjęcie po Komunii Świętej powinno być odpowiednio udekorowane do okazji. Ważne, by zadbać o spójny wygląd sali, aby cała oprawa tego wyjątkowego dnia była magiczna. Miejsce można ozdobić balonami: foliowymi literkami i zwykłymi z elementami nawiązującymi do uroczystości, plakatami i banerami z ozdobnym napisem, pomponami oraz rozetami. Razem z pięknie zastawionym stołem będą idealnie prezentować się udekorowane krzesła.

  • Dla dziecka

    Najważniejszą osobą w dniu Pierwszej Komunii Świętej jest niewątpliwie dziecko przystępujące do sakramentu. Choć od kilku lat tradycyjnym ubiorem na ten dzień jest biała alba, istnieją przeróżne dodatki, dzięki którym nasze dziecko wyróżni się z tłumu. U dziewczynki są to na przykład piękne kwiatowe wianuszki na głowę, strojne gałązki do koka czy innej fryzury, a także rękawiczki i chusteczki. U chłopca krawaty, muszki i białe koszule.

  • Dekoracje Kościoła

    Dekoracja Kościoła to bardzo ważny element sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Wszystko powinno prezentować się idealnie. Miejsce to w końcu zostanie obfotografowane, a także odwiedzone przez nasze rodziny, które powinno urzec wnętrze przyozdobionego Kościoła. Najważniejsze miejsce to oczywiście ołtarz, ale nie zapominajmy o udekorowaniu wejścia do Kościoła oraz ławek na których siedzą dzieci komunijne.

Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą dziecka? Jakie wybrać dekoracje i dodatki, na co zwrócić szczególną uwagę?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowe wydarzenie nie tylko w życiu dziecka, ale też całej rodziny. Organizując przyjęcie komunijne dziecka warto jest podkreślić charakter uroczystości specjalnymi dekoracjami. Nie można zapomnieć o niezbędnych dodatkach komunijnych takich jak: zaproszenia na Komunię, dekoracje stołu, upominki dla gości, podziękowania dla Chrzestnych oraz dekoracje wnętrza.

Pierwsza Komunia Święta to wydarzenie jest jednym z ważniejszych uroczystości w życiu każdego katolika. To właśnie w tym momencie dziecko udowadnia, że jest gotowe przyjąć Pana Jezusa do swojego serca. Dodatkowo, atmosfera panująca w murach kościoła, w którym odbywa się ceremonia, ma bardzo duże znaczenie. Mają tę magiczną moc, która tworzy niezwykły klimat pełen powagi, szlachetnej zadumy. Dlatego rodzice, których dzieci przystępują do tego niezwykłego sakramentu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta pragną, żeby uroczystość stała się pięknym obrazem, który na długo zapisze się w pamięci ich i gości. Z pewnością w utrzymaniu takiego klimatu pomogą dekoracje i akcesoria, którymi można przyozdobić kościół oraz pomieszczenie, w którym odbywa się uroczysty obiad komunijny. 

Dekoracje komunijne, które podkreślą wyjątkowy charakter uroczystości - motyw przewodni przyjęcia

Czym właściwie jest motyw przewodni? To akcenty w dekoracjach, wystroju, czy stylizacji, które stanowią spójny element tworzący jednolitą całość. Akcesoria, które mogą zainspirować rodziców do stworzenia idealnej kompozycji nie muszą być drogie. Motywem przewodnim może być kolor (np. złoto), kwiaty (np. konwalie), jakiś element związany z daną uroczystością (np. hostia lub anioł) albo styl (np. boho, klasyczny, i wiele innych). Motyw przewodni na przyjęciu komunijnym powinien występować w wielu elementach: może być związany ze stylizacjami, wystrojem kościoła, dekoracją sali czy ławek kościelnych. Najczęściej jest on wybierany na podstawie upodobań rodziców z porozumieniem z dzieckiem lub najnowszych trendów panujących na rynku imprez okolicznościowych. Najczęściej jednak się zdarza, że motyw przyjęcia komunijnego nawiązuje do ornamentów i symboli typowo katolickich. Jest to spowodowane podniosłością tego święta i raczej nieprędko się to zmieni. W sklepie internetowym 1001dekoracji.pl każdy znajdzie coś dla siebie. Z pomocą dekoracji nadających się zarówno do kościoła jak i do pomieszczenia, w którym odbywa się dalsza część uroczystości, niskim nakładem pracy można stworzyć wyjątkowy i odświętny klimat. Bestsellerową kolekcją zawierającą dodatki do wystroju jest  kolekcja dekoracji komunijnych Hostia. 

dekoracje komunijne z motywem Hostii

Przykład aranżacji na stół komunijny - dekoracje komunijne z motywem Hostii

Kolekcje z dekoracjami i dodatkami na I Komunię Świętą

Aktualnie w trendach imprez okolicznościowych bardzo często pojawia się motyw minimalistyczny. Taki styl cechuje się głównie delikatnością w odcieniach bieli, z elementami złota. Szczególnym powodzeniem wśród rodziców organizujących komunię cieszą się dodatki komunijne zachowane właśnie w tym motywie. Delikatna kolekcja z motywem Hostii wypisanym fantazyjną czcionką. Jak przygotować aranżację w minimalistycznym stylu i na jakie dodatki zdecydowanie warto postawić w tym sezonie? Nie trzeba szukać dłużej! Kolekcja Hostia zapewnia wszystkie potrzebne elementy do stworzenia idealnej ceremonii komunijnej oraz uroczystego przyjęcia gości.

ZOBACZ WSZYSTKIE KOLEKCJE KOMUNIJNE >TUTAJ<

srebrne dekoracje komunijne

Dekoracje komunijne w odcieniach srebra

Zaproszenia komunijne - jak w piękny i elegancki sposób zaprosić gości na Komunię?

Komunia święta dziecka od zawsze kojarzy się z elegancją, delikatnością i niewinnością. Jest to spowodowane m.in. przewagą koloru białego, który dominuje w tym dniu. Ta szczególna barwa wykorzystana została nie tylko do wystroju miejsca, w którym odbywa się sama komunia święta, czy późniejszy obiad, ale również w albie komunijnej. To właśnie ta piękna kreacja zainspirowała nas do stworzenia zaproszeń w kształcie sukni komunijnej. Przepiękne zaproszenia komunijne w kształcie alby! Autorski i bardzo oryginalny produkt z pewnością zachwyci i oczaruje gości. Te niezwykłe zaproszenia komunijne zostały wykonane z grubego papieru i posiadają w komplecie wstążeczki do ich przewiązania, a także białe koperty. Zaproszenie może być wykorzystane zarówno na przyjęciu komunijnym chłopca, jak i dziewczynki. Całość jest utrzymana w odcieniu białym ze złotymi akcentami na albie oraz motywem złotej hostii. Zaproszenia świetnie współgrają z elementami i dodatkami z kolekcji “Hostia”. Znakiem rozpoznawczym serii jest zestaw dodatków dekoracyjnych oraz ozdobionych z motywem Hostii. Kolekcja “Hostia” zawiera ozdoby i elementy niezbędne przy organizacji eleganckiego przyjęcia. Są to wizytowniki, świece, upominki dla gości, pudełka na ciasto, podziękowania dla rodziców chrzestnych, dekoracje domu, dekoracje krzesła, balony, księgi gości. Decydując się na jedną z kolekcji rodzice dziecka są w stanie stworzyć piękny wystrój sali bankietowej, ale również we własnym domu. Każda z dekoracji będzie pięknym uzupełnieniem stylizacji niezależnie od tego gdzie odbywa się dalsza część uroczystości.

zaproszenia komunijne z eukaliptusem

Nowoczesne zaproszenia komunijne z eukaliptusem

Upominki dla gości na Komunię - jak w cudowny sposób podziękować najbliższym?

Oprócz pięknych dekoracji i dodatków do wystroju sklep internetowy 1001dekoracji.pl oferuje podziękowania dla Rodziców Chrzestnych oraz Dziadków, którzy odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Rodzice chrzestni i dziadkowie to w dniu komunii bardzo ważne osoby. Towarzyszą w tym dniu dziecku przez cały czas oraz biorą udział w przygotowaniu go do tego ważnego wydarzenia. Zawsze służą pomocą i cennymi wskazówkami. Warto zatem podziękować im za obecność i wsparcie w tym najważniejszym dniu, wręczając upominek z osobistą dedykacją płynącą prosto z serca. Jeżeli nadal nie zapadła decyzja  jaki prezent dla wybrać, mamy kilka propozycji. Nawet skromny gadżet spersonalizowany pełną uroku i uczucia dedykacją spełni swoje zadanie. Jedną z bestsellerowych propozycji na podziękowanie jest piękne podziękowania dla dziadków oraz rodziców chrzestnych, zamknięte w smukłej, drewnianej skrzyneczce. Jest to świetny sposób na wyrażenie wdzięczności oraz emocji jakie towarzyszą w tym pięknym dniu! Dziesiątka różańca zdobiona perłami w kształcie różyczek będzie fantastycznym podziękowaniem dla Chrzestnych i Dziadków na przyjęciu komunijnym! Dziesiątka różańca umieszczona w woreczku z organzy zdobionym cyrkonią wygląda bardzo elegancko i nadaje mu wyjątkowego designu. Pudełeczko jest wykonane z naturalnego drewna oraz ozdobione napisem “Dziękuję” w kolorze złota.

podziękowania dla gości komunijnych

Bestsellerowa propozycja na podziękowania: czekoladki dla gości na Komunię oraz pudełeczka dla gości na Komunię

Klasyczne dekoracje na stół komunijny

Dekoracja stołów komunijnych jest bardzo ważnym elementem podczas tworzenia wystroju sali, ponieważ to właśnie w tym miejscu dzieje się najwięcej. Dzięki tak dużej powierzchni mamy tam spore pole do popisu. Dodatki na stół powinny być dobrane w taki sposób, aby nie przytłoczyły za bardzo swoją dekoracją, ale jednocześnie muszą odznaczać się elegancją i nadać powagę uroczystości. Każdy element wybrany przez rodziców dziecka przeznaczony do dekoracji przyjęcia komunijnego muszą spełniać jeden warunek: muszą być spójne w stosunku do reszty wystroju panującego w pomieszczeniu. Najprostszym sposobem na wyróżnienie stołów są kompozycje z żywych kwiatów. Białe kwiaty to doskonała propozycja na uniwersalne dekoracje, które doskonale wpiszą się w eleganckie przyjęcie bez konkretnego tematu czy koloru przewodniego. Połączenie wazonów ze świecznikami lub kryształowymi detalami sprawi, że sala nabierze luksusowego klimatu. Jednak na rynku imprez okolicznościowych nigdy nie wieje nudą, szczególnie jeśli chodzi o dekoracje i dodatki. Stroiki z kwiatów, świece to bardzo klasyczne elementy na tego typu przyjęciach. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na niestandardowe rozwiązania i kompozycje w ofercie sklepu internetowego 1001dekoracji.pl pojawił się kielich z dekoracyjną hostią. Wyjątkowa dekoracja na stół komunijny w postaci oryginalnego kielicha z hostią z pewnością zaskoczy gości swoim oryginalnym designem! 

Zobacz przykłady, jak udekorować stół na Pierwszą Komunię Świętą

dekoracje wnętrza na komunię

Dekoracje komunijnego stołu z Hostią oraz elegancki baner komunijny zawieszony nad stołem

Wianki komunijne i inne dodatki do stylizacji dla dziewczynki

W dniu Pierwszej Komunii Świętej każda dziewczynka chce wyglądać wyjątkowo, niczym mała księżniczka. Jest to jeden z powodów dlatego wielu rodzicom zależy tak bardzo na idealnym dobraniu stroju komunijnego, dodatków komunijnych, tak by ich dziecko czuło się jak najlepiej. W ofercie sklepów internetowych i sklepów stacjonarnych znajduje się mnóstwo rodzajów strojów komunijnych – alby, sukienki, komże, garnitury komunijne, a także szereg dodatków komunijnych – m.in. rękawiczki komunijne, wianki, torebki, okapniki do świec, pamiątki, chusteczki, koszule, halki, płaszczyki komunijne, ocieplające pelerynki, rajstopki komunijne i podkolanówki oraz inne produkty. Jednak najważniejszym elementem w komunijnej stylizacji dziewczynki jest wianek komunijny na głowę, który jest prawdziwym hitem spośród dodatków komunijnych do włosów. Wianek komunijny Nikola to przykład bestsellerowego, bardzo delikatnego i modnego wzoru, który łączy w sobie nowoczesność i tradycję, pewnie dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych wianków.

Dodatki komunijne dla chłopca - koszule, muszki, krawaty

Mogłoby się wydawać, że w przypadku chłopców nie musimy się martwić o typowe dodatki komunijne. Okazuje się, że są one równie potrzebne, jak w przypadku dziewczynek. Może i nie potrzebują oni wianuszków komunijnych, płaszczyków komunijnych, pelerynek czy halek na komunię. Gdy jednak głębiej przyjrzymy się modzie komunijnej okazuje się, że chłopcy także powinni zostać zaopatrzeni w takie dodatki, jak chociażby koszula, krawat lub mucha, komunijna bielizna, czy czarne skarpetki. Dużą wagę przykłada się do rodzaju dodatku do garnituru komunijnego chłopca. W czym lepiej – zawsze popularnej i modnej muszce, krawacie czy muszniku? Szeroki wybór akcesoriów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Zobacz wszystkie dekoracje na Pierwszą Komunię Świętą dostępne w sklepie 1001dekoracji.pl:

Kolekcje dekoracji komunijnych

Zaproszenia komunijne

Podziękowania dla Chrzestnych i gości

Dekoracje stołu komunijnego

Dekoracje wnętrza na Pierwszą Komunię

Dekoracje tortu komunijnego i słodkiego bufetu

Dekoracje kościoła

Dla dziecka - wianki komunijne, pamiątki