Informacja

Nowe produkty

Promocje

Dodatki na Chrzest Święty

Podczas Chrztu Świętego najważniejsze jest dziecko, dlatego należy wiedzieć jakie dodatki są niezbędne podczas jego święta. Kto powinien kupić szatkę a kto świecę? Zgodnie z tradycją szatkę kupuje matka chrzestna lub rodzice. Aby wyglądała ona jak prezent polecamy szatki do Chrztu w już gotowym pudełku. Gromnica przypada do zakupienia ojcu chrzestnemu, ma on szeroki wybór świec. W naszej ofercie znajdują się świece dopasowane na chrzest chłopca jak i dziewczynki z różnymi motywami przewodnimi. Oprócz tego warto zadbać o pamiątkę dla maluszka. Bardzo popularne są obecnie grawerowane łyżeczki lub drewniane skrzyneczki z pluszowymi maskotkami. Jeśli jednak zależy wam na pamiątce na wiele lat, najlepiej sprawdzi się w tym przypadku księga pamiątkowa gdzie każdy z gości oprócz złożenia swojego podpisu może napisać kilka słów od siebie.

Dodatki na Chrzest Święty 

Podkategorie

  • Księgi pamiątkowe na Chrzest

    Księgi pamiątkowe na Chrzest to piękny dodatek, który pozwoli zatrzymać wyjątkowe chwile. Każda kartka tej książki będzie przypominać rodzicom maluszka o jego tak ważnym święcie. Książki są personalizowane, pozwalają na nadrukowanie imienia dziecka oraz daty Chrztu. Najczęściej wybierane księgi gości dla dziewczynek są wzory w stylu boho. Kwiatowe wzory potrafią idealnie wpasować się w motyw przewodni. Najmodniejsze wzory dla chłopców to te w odcieniach niebieskiego. W naszej ofercie posiadamy zróżnicowaną kolekcję książek pamiątkowych. Wszystko po to aby uwiecznić ten moment.

  • Opaski na główkę na Chrzest

    Opaski na główkę dla dziewczynek są cudownym dodatkiem bez którego nie można się obejść. Każda mała ślicznotka oprócz szatki powinna posiadać opaskę. Najmodniejsze wzory to kwiaty. Ich delikatność sprawia, że są najchętniej wybierane przez rodziców maluszka. Każda opaska zrobiona jest z delikatnej koronki a ich kolory można dobrać zarówno do ubranka jak i bucików. Dzięki temu dziewczynki będą wyglądały jak małe aniołki. Całość najlepiej dopełnić delikatną chusteczką, która podkreśli całe ubranko.

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 75 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 75 elementów

Chrzest Święty

Chrzest Święty maluszka to niezwykle ważna uroczystość o charakterze duchowym, ale i rodzinnym.  Aby celebrować ten niezwykły dzień w odpowiedni sposób, należy zadbać o zakupienie kilku potrzebnych przedmiotów. Czego nie może zabraknąć na Chrzcie Świętym? O czym warto pamiętać? Każdy rodzic chce aby przyjęcie wypadło jak najlepiej w tym dniu, a do tego potrzebne jest kilka ważnych rzeczy. Są takie akcesoria i dekoracje, bez których żadna impreza się nie odbędzie. Chcąc zaspokoić wszelkie potrzeby związane z urządzeniem uroczystości Chrztu Świętego została stworzona lista MUST HAVE rzeczy na tą wyjątkową uroczystość. Każdy, kto planuje Chrzest Święty swojego dziecka mógł odczuć stres związany z organizacją takiego wydarzenia. Drodzy rodzice, oszczędźcie sobie kłopotu i zamówcie wszystko co potrzebujecie już dziś.

Pamiątka Chrztu Świętego - jaki prezent kupić dziecku? 

Poza uroczystym i duchowym aspektem ceremonii Chrztu Świętego należy podarować coś maluszkowi. Jednocześnie pojawia się wiele pytań i wątpliwości: Czy lepiej dać pieniądze na czy prezent? Jeśli pieniądze, to o jakiej sumie mówimy? Jeśli prezent na, to ile powinniśmy na niego wydać? Jaki prezent dla chłopca, a jaki prezent dla dziewczynki? Czas ucieka, do pierwszych uroczystości nie zostało już wiele czasu, w związku z tym warto już teraz poważnie zastanowić się nad tym, co może ucieszyć małego bohatera tego przyjęcia. Moda na prezenty zmienia się z roku na rok. Wybór pada również pomiędzy tradycyjną pamiątką z uroczystości, a praktycznym upominkiem. Zawsze pojawia się myśl, który z prezentów będzie “mądry” lub “właściwy”. 

Księgi pamiątkowe na Chrzest Święty - wspomnienia zamknięte w jednej księdze

Księga gości przybyłych na przyjęcie to jeden z najlepszych pomysłów na stworzenie pamiątki z przyjęcia sakramentu przez dziecko. Każda osoba, która towarzyszyła małemu bohaterowi tej niezwykłej niedzieli, może wpisać życzenia, zabawny wierszyk, dobrą radę, niezwykłe wspomnienie lub po prostu kilka miłych słów. Dzięki temu, kiedy dziecko będzie wchodzić w kolejne etapy dorastania, do końca życia może wspominać ten jeden z najpiękniejszych dni w życiu i powracać do słów zapisanych przez najbliższe osoby i wraz z rodzicami przywoływać uczucia, które im wtedy towarzyszyły. 

Księga pamiątkowa na Chrzest ŚwiętyPersonalizowana księga dla gości na Chrzciny

Opaska na główkę dla dziewczynki - dodatki do stylizacji na Chrzest Święty

Piękna, elastyczna opaska została ozdobiona ślicznymi kwiatkami to wyjątkowy dodatek na Chrzest Święty dziecka. Delikatna opaska wspaniale prezentuje się na główce maluszka i świetnie uzupełni stylizację w dniu Chrztu Świętego. Dzięki wykonaniu z elastycznej tasiemki jest niezwykle mięciutka, a zdobienie stroikiem z piankowego kwiatu, różowych różyczek oraz białego ryżyku dodaje subtelności. To tylko jedna z wielu opcji jakie można znaleźć w ofercie sklepu internetowego 1001dekoracji.pl. Opaska jest na tyle elastyczna, że z łatwością można ją dopasować do główki dziecka.

Opaska na główkę na chrzest świętyOpaska na główkę dla dziewczynki - propozycja na Chrzest Święty

Szatka na Chrzest Święty - tradycyjny dodatek podczas Chrztu Świętego

Szatka ma znaczenie symboliczne w kościele i najczęściej zakłada się ją na uroczyste ubranko i to w określonym czasie podczas ceremonii. Zgodnie z tradycją, szatkę na Chrzest powinna kupić Matka Chrzestna, ale w wielu wypadkach odchodzi się od tego zwyczaju i wówczas to rodzice muszą zadbać o ten element stroju dziecka. Warto wcześniej porozmawiać z Chrzestnymi, by ustalić, kto kupuje te przedmioty i uniknąć ewentualnych braków lub nadprogramowych zakupów. Możemy zdecydować się na uniwersalną szatkę (z ponadczasowym haftem lub nadrukiem) albo na wersję personalizowaną, która będzie zawierała imię dziecka, datę Chrztu, a nawet zdjęcie. Jeśli chodzi o kolorystykę, to możemy sięgnąć po całkowicie białą szatkę (z nadrukiem lub haftem w innym kolorze) albo po model zdobiony kolorem podkreślającym płeć dziecka (różowe wstawki stosowane w szatkach dla dziewczynek, a niebieskie w szatkach dla chłopców).

Szatka na Chrzest święty

Szatka na Chrzest Święty

Szatki na Chrzest Święty z imieniem dziecka

Najmodniejszym rodzajem szatek na rok 2020 są szatki z personalizacją. Posiadają one nadrukowane imię dziecka oraz datę uroczystości. Taka mała różnica sprawia, że szatka nabiera indywidualnego charakteru i będzie wspaniałą pamiątką tego dnia. Gdy po latach rodzice pokażą dziecku szatkę w której zanosili je do Chrztu, będą na niej nadrukowane najważniejsze informacje, które zostaną w głowie maluszka. Szatki personalizowane robione są zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców. Posiadają różne grafiki i kolory. Od klasycznych ze złotym lub srebrnym krzyżykiem po szatki z aniołkiem lub hostią. Wybór jest naprawdę ogromny! Dodatkowo do każdej szatki można dokupić pasującą chusteczkę oraz pudełko aby została w stanie nienaruszonym przez wiele lat.

Personalizowana szatka na Chrzest Święty

Personalizowana szatka na Chrzest Święty

Świeca na Chrzest Święty - niezbędny element podczas sakramentu

Każde dziecko, które przystępuje do Chrztu Świętego, powinno posiadać ze sobą świecę. Wśród wielu produktów na rynku, obecnie najchętniej wybierane są gromnice ręcznie robione. Zawdzięczają one swoją popularność unikatowym zdobieniom dobieranym specjalnie na tę okazję. Świeca z okazji Chrztu Świętego to jedna z najważniejszych pamiątek z tego ważnego wydarzenia, a więc warto zadbać, aby była pięknie przystrojona. Ręczne wykonanie pozwala na stworzenie niemal dowolnej dekoracji. Świeca z okazji Chrztu Świętego nabiera znaczenia sakralnego w momencie, kiedy jest odpalona. Podczas kolejnych sakramentów, które przyjmują katolicy, świeca jest stale pojawiającym się elementem. Światło świecy w każdym z nich ma symbolizować boską opatrzność. Dekorowana świeca na Chrzest dziecka jest na tyle uniwersalnym akcesorium, że nada się zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Piękna gromnica na Chrzest udekorowana została tłoczeniami, złotymi aplikacjami w kształcie serduszek i drobnych kwiatuszków oraz aplikacją złotego aniołka. Dodatkowo do świecy można dobrać plastikowy lub satynowy okapnik, który pięknie ją ozdobi.

Stroik na gromince na chrzestStroik na świecę na Chrzciny - propozycja dla dziewczynki

Świece do Chrztu z imieniem dziecka

Jeśli szukacie oryginalnej świecy, która może być osobistą pamiątką na wiele lat, najlepiej podarować maluszkowi personalizowaną świecę do Chrztu. Piękne wzory i kolory sprawiają, że wybór jest naprawdę szeroki! Świeca posiada naklejkę z imieniem dziecka oraz datą uroczystości, dlatego można ją idealnie dopasować do maluszka przyjmującego sakrament. Co ciekawe każda świeca z naszego sklepu jest własnoręcznie zdobiona ozdobną wstążka, która dobierana jest do grafiki znajdującej się na naklejce. Do każdej świecy można dokupić drewniane pudełko z pasującą grafiką. Dzięki temu świeca pozostanie niezniszczona.

Świeca do Chrztu z imieniem dziecka

Świeca do Chrztu z imieniem dziecka - motyw złotych stópek