Informacja

Nowe produkty

BIERZMOWANIE

Bierzmowanie to kolejny krok w życiu każdego chrześcijanina. Dzięki Bierzmowaniu ochrzczeni łączą się jeszcze ściślej z Kościołem i trwale pielęgnują swoją wiarę. Sakrament Bierzmowania przyjmowany jest w wieku, w którym człowiek jest w pełni świadomy swojej wiary. Bierzmowanie to wyjątkowa uroczystość, która pozwala na wspólne świętowanie przyjęcia Sakramentu z najbliższymi. Dodatkowo ważne jest wybór świadków, którzy towarzyszą młodemu człowiekowi przy uroczystości. Jak zaprosić świadków na Bierzmowanie? Warto zadbać o odpowiednie przekazanie prośby o bycie świadkiem podczas Bierzmowania. Polecamy zaprosić gości wręczając im gotowe zaproszenia na Bierzmowanie, które dodadzą elegancji. Jaki prezent wręczyć Bierzmowanemu od świadka? Spersonalizowane prezenty będą najlepszą i ponadczasową pamiątką. Wyjątkowe chwile warto udekorować unikatową oprawą. Odkryj wyjątkową kolekcje pamiątek i dekoracji dedykowanych Bierzmowaniu. 

BIERZMOWANIE 

Podkategorie

  • Bierzmowanie - niezbędne dodatki

    Bierzmowanie to sakrament, który warto celebrować w wyjątkowy sposób, dlatego ważne jest przygotowanie się do niego nie tylko duchowo, ale również wizualnie. Dobrym pomysłem jest wybór eleganckich i odświętnych dodatków, które pozwolą podkreślić wagę uroczystości. Starannie dobrane zaproszenia na bierzmowanie pozwolą świętować razem z bliskimi. Z kolei prezenty i pamiątki bierzmowania czy podziękowania dla księdza będą wyjątkowym dodatkiem na tego rodzaju okazję.

na stronę
Pokazuje 1 - 36 z 65 elementów
Pokazuje 1 - 36 z 65 elementów

Bierzmowanie - trzeci sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego

Istnieje siedem sakramentów świętych, które mają wyjątkowe role w życiu każdego chrześcijanina. Pierwszym jest Chrzest Święty, który obmywa z grzechu pierworodnego. Po kilku latach następuje Pierwsza Komunia Święta, a więc sakrament Eucharystii. To pierwszy raz, gdy młodzi chrześcijanie w pełni uczestniczą w Mszy Świętej. Oba sakramenty należą do tzw. trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. Ostatnim jest bierzmowanie. Czym jest i jak się do niego przygotować?

Sakrament bierzmowania - na czym polega?

Bierzmowanie w rzeczywistości uznawane jest za drugi sakrament inicjacji chrześcijańskiej - w kościele rzymskokatolickim udzielany jest osobom między 14. a 18. rokiem życia, a więc już po pierwszym przyjęciu Komunii. Do bierzmowania przystępuje młodzież, która może już pojąć znaczenie i istotę tego rodzaju sakramentu. Jego charakter jest więc nieco inny niż w przypadku wcześniej wymienionych Chrztu i Komunii. 

Do bierzmowania kandydaci często przygotowują się poprzez uczestnictwo w nabożeństwach i spotkaniach z katechetą lub księdzem. Ma to na celu dobre zrozumienie roli bierzmowania oraz umocnienie wiary. Tym zresztą jest sakrament - zaciśnieniem więzi z Chrystusem za pomocą obdarzenia szczególną mocą Ducha Świętego. Charakterystycznymi elementami przygotowań do bierzmowania jest wybór patrona oraz świadka. Ten pierwszy kojarzony jest przede wszystkim z wyborem imienia, choć nie ono jest tutaj najważniejsze - istotny jest sam patron, którego życie i symbolika powinny być szczególnie bliskie kandydatowi. Świadek to z kolei osoba, która towarzyszy kandydatowi w trakcie ceremonii sakramentu.

W kościele młodzież odnawia przyrzeczenia z Chrztu, wyznaje wiarę oraz zostaje naznaczona krzyżmem. Po odświętnej uroczystości w domach czy restauracjach często wyprawiane są przyjęcia w gronie najbliższych. 

Jak zorganizować przyjęcie z okazji bierzmowania?

Bierzmowanie z pewnością nie jest tak hucznie świętowane jak Chrzest czy Komunia. Ma bardziej symboliczny i kameralny charakter, jednak wiele osób decyduje się na spędzenie tego wyjątkowego dnia w gronie rodziny oraz przyjaciół. Jeśli planujesz podobne przyjęcie dla swojego syna czy córki, z pewnością będziesz musiał zadbać o kilka istotnych elementów. Data uroczystości ustalana jest odgórnie - bierzmowania udziela biskup, dlatego plan musi być tak rozłożony, by mógł on zawitać do wszystkich podległych parafii. 

Do Ciebie pozostaje więc stworzenie listy gości i wybór miejsca. Z pewnością podczas przyjęcia niezbędne będzie podanie poczęstunku i napojów, a także odpowiednie ubranie stołu czy wnętrza. Przydać się mogą również inne sprawdzone produkty, które uatrakcyjnią całe wydarzenie. 

Zaproszenie na bierzmowanie nowoczesne z kwiatami

Zaproszenie na bierzmowanie do wypisania

Bierzmowanie - niezbędne dodatki

Co potrzebujesz do przygotowania uroczystości bierzmowania? Bez względu na to, czy świętujesz wyłącznie w kościele, czy planujesz przyjęcie po ceremonii z pewnością przydadzą Ci się eleganckie zaproszenia. Wysokiej jakości kartki wykonane zostały zgodnie z najnowszymi trendami. Dzięki temu zaproszenia na bierzmowanie zachwycają swoim niebanalnym wyglądem. Motywy kwiatów, gałązek i innych roślin na pewno pozwolą oczarować wszystkie bliskie osoby zapraszane na uroczystość. Zaproszenia z gołąbkiem idealnie wpisują się w tematykę bierzmowania. Dostępne w kilku wyjątkowych odsłonach bez żadnego problemu dopasujesz do motywu przewodniego przygotowywanej ceremonii. Każdy projekt ma własną stylistykę i kolory, co sprawia, że naprawdę stanowi nietuzinkowy pomysł na tak szczególną okazję. 

Zaproszenia to jednak nie wszystko, co przyda się podczas planowania uroczystości. Jakie jeszcze produkty przygotowaliśmy?

Prezenty na bierzmowanie

Bez dwóch zdań sakrament bierzmowania jest okazją, którą warto zapamiętać na całe życie. A pomóc w tym może wyjątkowy prezent! Nie ma znaczenia, czy organizujesz właśnie przyjęcie dla swojego dziecka, czy wybierasz się na uroczystość innej bliskiej osoby - taki podarunek na pewno pozwoli sprawić jej wielką przyjemność. Co wybrać na prezent na bierzmowanie? Elegancka księga pamiątkowa z wpisami gości i zdjęciami będzie strzałem w dziesiątkę. Album z personalizowaną okładką można ustawić na przyjęciu, by wszystkie zebrane osoby pozostawiły w nim wpisy z życzeniami i poradami - to naprawdę niezawodny sposób na prezent. Kandydatowi do bierzmowania śmiało wręczyć można też ozdobne kosze prezentowe z niezawodną zawartością - symboliczna biżuteria, dziesiątki różańca, słodycze, słoniki i aniołki na szczęście czy inne upominki będą wspaniałym rozwiązaniem na taką okazję. Na bierzmowanie często wręczane są także pieniądze. Gotówkę śmiało podarować można razem z kartką okolicznościową lub w specjalnie wykonanym pudełku!

Pamiątka bierzmowania łańcuszek z krzyżem rustykalny

Pamiątka bierzmowania w pudełku

Podziękowanie na bierzmowanie dla księdza i katechety

Z okazji bierzmowania często wręczane są również podziękowania dla księdza czy katechety, w zależności od tego, kto przygotowywał młodzież do sakramentu. Taki podarunek wręczyć można również biskupowi, który udzielał bierzmowania. Co wybrać na podziękowania? Z całą pewnością efektownym rozwiązaniem będą kosze prezentowe. Przygotowane w estetycznych skrzyniach posiadają personalizowany tekst podziękowania oraz pięknie wykonane motywy. To nadaje im nietuzinkowy charakter. Z kolei zawartość prezentów jest dość uniwersalna, by przypaść do gustu każdej obdarowanej osobie. Eko miody, aromatyczne herbaty czy smakowe kawy na pewno spodobają się księdzu czy katechetce. Obowiązkowo zobacz też inne warianty i wybierz ten, który najbardziej Ci się spodoba.

Prezent dla księdza katechety bierzmowaie kawa z czekoladą

Podziękowanie za bierzmowanie dla księdza