Pomysły na gry i zabawy na Baby Shower Top 20! Najmodniejsze gry na rok 2022!

Baby Shower to obecnie jedno z najmodniejszych przyjęć organizowanych przez przyszłe mamy oraz ich przyjaciółki. Przygotowania trwają wiele tygodni, a wszystko po to aby uroczystość dopracowana była w najdrobniejszym szczególe. Organizatorki wykorzystują przeróżne dekoracje na Baby Shower, przygotowują jedzenie, rozkładają kolorowe serwetki oraz kupują prezenty dla przyszłej mamy. Kobieta, dla której organizowane jej przyjęcie zostaje przeważnie zasypana drobiazgami i dostaje wyjątkowe upominki na Baby Shower. Ale to nie wszystko. Aby umilić ten dzień, pośmiać się razem oraz dowiedzieć się czegoś o mamie i jej maluszku organizowane są gry i zabawy na Baby Shower. Gry można przygotować samemu, skorzystać z gier do wydruku lub zakupić gotowe komplety. Jakie to zabawy oraz jak je przeprowadzić?  Przeczytaj nasz artykuł z najmodniejszymi przykładami gier na Baby Shower a na pewno znajdziesz w nim wiele inspiracji i pomysłów!

1. Test dla przyszłej mamy z certyfikatem

Jedna z najbardziej popularnych zabaw na Baby Shower jest test, który przeprowadzany jest przyszłej mamie. Dotyczy on zagadnień związanych z wychowaniem dziecka. Pytania są naprawdę przeróżne! Znajdziesz tam zapytana o karmienie dziecka, przewijanie czy kolki. Wszystko po to aby przetestować wiedzę przyszłej mamy. W komplecie znajduje się również certyfikat, który możesz wręczyć kobiecie po przeprowadzonym teście. Z pewnością będzie to miła pamiątka, którą może np włożyć sobie w ramkę i ustawić na szafce.

"Certyfikat

Gra na Baby Shower wraz z certyfikatem

Test certfykat jej wysokość mama boho

Zabawa na Baby Shower test i certyfikat

2. Ankieta - kto najlepiej zna przyszłą mamę?

Przeprowadzone gry i zabawy nie muszą być przygotowane tylko i wyłącznie dla przyszłej mamy. Brać w nich udział mogą również inne uczestniczki przyjęcia. Przykładem takiej zabawy jest ankieta " Kto zna lepiej przyszłą mamę?". Ankieta polega na odpowiadaniu na pytania dotyczące kobiety dla której organizowane jest przyjęcie. Uczestniczki odpowiadają na pytania dotyczące np ulubionego filmu czy zapachu. Po quize przyszłą mama może sprawdzić odpowiedzi i wskazać osobę która zwyciężyła. Taki karty można zostawić na pamiątkę oraz wrócić do nich za kilka lat aby zobaczyć co się zmieniło!

Ankiety kto najlepiej zna przyszłą mamę

Gra na Baby Shower - Kto zna lepiej przyszłą mamę?

3. Gra na Baby Shower - Mama czy Tata?

Gra, która jest szczególnie lubiana przez uczestniczki Baby Shower. Polega na przydzielaniu obowiązków, które nadejdą wraz z narodzinami maluszka. Przyszła mama wyczytuje zadania a uczestniczki za pomocą specjalnych patyczków głosują za tym kto z rodziców będzie się tym zajmował. Odpowiedzi najlepiej zapisać i pokazać przyszłemu tacie po zakończonym przyjęciu. Ta gra na Baby Shower jest naprawdę prosta a powoduje wiele śmiechu i radości. Jeśli uznacie, że wypisanych obowiązków jest za mało zawsze możecie na bieżąco wymyślić własne. W takim nastroju na pewno wpadnie wam do głowy coś szalonego.

"Gra

Gra na Baby Shower - Mama czy Tata?

4. Gra " Jakie będzie twoje maleństwo?"

Kolejną prostą zabawą polegającą na odpowiadaniu na pytania jest gra dotycząca maluszka. Polega na wpisaniu różnych informacji, które mają za zadanie przewidzieć jaki będzie nowonarodzony maluszek. Taka gra na Baby Shower w przewidywanie przyszłości pozwala puścić wodze fantazji i wywróżyć przyszłej mamie cechy jej maluszka. Jedynym ograniczeniem tej zabawy jest wyobraźnia. Po zapisaniu odpowiedzi koniecznie zachowaj karty z odpowiedziami. Gdy maleństwo podrośnie będzie można sprawdzić, która z koleżanek najlepiej przepowiedziała przyszłość! 

"gra

Gra na Baby Shower - Jakie będzie twoje maleństwo?

5. Zabawa na baby Shower zdrapki

Zdrapki to zabawa na Baby Shower, która sprawi wiele radości zarówno przyszłej mamie jak i jej koleżankom. Na każdej karcie ze zdrapką ukryte jest pytanie lub zadanie, które musi wykonać osoba do której należy zdrapka. Pytania dotyczą nie tylko noworodka także większego dziecka. Opierają się głownie na pytaniach o pielęgnację i opiekę. Dzięki temu koleżanki przyszłej mamy mogą sprawdzić jej wiedzę na temat maluszka. Odpowiadać na pytania mogą wszystkie zgromadzone osoby, wówczas zabawa jest o wiele bardziej radosna!

"Zabawa zdrapki baby shower

Zabawa na Baby Shower zdrapki

6. Zabawa na Baby Shower literki

Zabawa na Baby Shower dla przyszłej mamy oraz jej koleżanek. Gra polega na wypisaniu imion oraz przedmiotów na odpowiednie literki z alfabetu. Każda z kobiet dostaje swój zestaw gier ( jedna karta imiona, druga przedmioty ). Grę wygrywa ta z Pań, która jako pierwsza uzupełni wszystkie miejsca w grze. Dla większej rywalizacji można wprowadzić ograniczenia czasowe, tak aby wypisywanie nie trwało zbyt długo!

"Zabawa

Zabawa na Baby Shower literki

7.Zabawa na Baby Shower w wymyślanie imion dla maluszka

Nie wszystkie gry muszą oczywiście dotyczyć odpowiadania na pytania. Zabawa w wymyślanie imion to nie lada gratka dla wszystkich uczestniczek! Na czym polega? Na początek przygotuj kartki i długopisy. Na każdej z kartek zapisz imiona przyszłych rodziców. Aby wymyślić imię dla maluszka uczestniczki mogą korzystać tylko i wyłącznie z literek, które znajdują się w imionach rodziców. Aby było jeszcze ciekawiej polecamy ustawić stopper, który będzie odmierzał czas do końca zabawy! Zobacz ile imion jesteście w stanie stworzyć.

8.Trening Supermamy 

Jak wiadomo wraz z narodzinami maluszka rodzą się nowe problemy i obowiązki. Brakuje czasu na wykonywanie pewnych czynności a inne są mocno utrudnione. Dlatego warto sprawdzić jak poradzi sobie z nimi Supermama! Trening Supermamy polega na wykonywaniu kilku czynności na raz. Co potrzebujesz do przeprowadzenia zabawy? Telefon komórkowy, garnek z łyżką oraz lakier do paznokci. Zabawa polega na wykonywaniu wszystkich czynności jednocześnie. Czy uda ci się gotować, malować paznokcie a jednocześnie odbierać telefon? W zabawie może wziąć udział każda uczestniczka aby sprawdzić swoje możliwości!

9.Dekorowanie body lub śliniaczka

Jeśli zaproszeni goście lubią pobawić się w artystów i trochę pomalować polecam zabawę w dekorowanie body. Dostępne na rynku mazaki i farbki do ubrań pozwolą na stworzenie niepowtarzalnych dekoracji. Każdy z zaproszonych gości może udekorować ubranko tak jak tylko sobie wymarzy! Będzie to nie tylko świetna zabawa ale również miła pamiątka, w końcu przyszła mamusia może założyć je maluszkowi po urodzeniu albo zostawić je aby za kilka lat powspominać tę chwilę.

"Gra

Gra na Baby Shower w malowanie body /źródło pinterest.com

10. Zgadywanie obwodu brzucha 

Baby Shower jest organizowanie zazwyczaj pod koniec ciąży kiedy brzuch jest już naprawdę duży i okrągły. Kobiety często martwią się o dodatkowe centymetry swojego obwodu, których pod koniec ciąży przybywa dość sporo. Ale tak właściwie to ile? Kolejną zabawą jest zgadywanie obwodu brzucha ciężarnej kobiety. Nie potrzebujesz nic innego jak kartkę, długopis i miarkę krawiecką. Uczestniczki na oko starają się odgadnąć jaki obwód brzucha ma przyszła mama a propozycje zapisywane są na kartce. Gdy wszyscy zapiszą już swoje liczby, należy oficjalnie zmierzyć brzuch ciężarnej przy pomocy miarki. Dzięki temu dowiecie się, która z Was była najbliżej prawidłowego wyniku. Ostrzegam! Zabawa wcale nie jest taka prosta

11. Gra słowna " nie używaj słowa dziecko"

Nie ma się co oszukiwać dziecko to podstawowe słowo używane podczas Baby Shower. Więc co może wydarzyć się jeśli go zabraknie? Kolejną ciekawą grą jest nie używanie słowa dziecko. Ustalcie czas przez który zakazane jest wypowiadanie tego słowa. Wiele kobiet bawi się w to przez cały czas trwania przyjęcia. Aby zobaczyć kto wygra na początku zabawy możesz rozdać gościom po trzy klamerki czy guziki. Jeśli któraś z Was przez pomyłkę użyje słowa dziecko oddaje jeden ze swoich fantów. W ten sposób pod koniec przyjęcia będziecie mogły zobaczyć komu poszło najlepiej! 

12. Tworzenie kartek z życzeniami dla maluszka

Jest to jedna z bardziej wyjątkowych i wzruszających zabaw na Baby Shower. Stworzenie osobistych kartek dla maluszka to bardzo ważny moment. Aby ten drobny prezent był jeszcze bardziej wyjątkowy zróbcie 18 kartek. Na każdej kopercie napiszcie cyfrę 1-18. Podzielcie się nimi i stwórzcie wyjątkowe kompozycje. Mogą to być cytaty, życzenia, listy czy obrazki co tylko przyjdzie Wam do głowy. Takie kartki należy zatrzymać i co roku wręczać odpowiednią cyfrę na urodziny dziecka, aż do jego 18-stki. Sam moment tworzenia kartek jest chwilą bardzo osobistą a wręczone kartki będą towarzyszyły maluszkowi na jego drodze do dorosłości.

13. Mistrzostwa w zmienianiu pieluch

Zmienianie pieluch to umiejętność którą musi opanować każda mama! Aby dobrze przygotować się do tego zadania potrzebna jest motywacja i odrobina rywalizacji. Potrzebujecie tylko balonów, agrafki oraz tetrowej pieluszki. Trzy, dwa, jeden… start! Która z Was najszybciej założy pieluszkę na nadmuchany balon? Aby było jeszcze zabawniej polecamy robić to z zawiązanymi oczami. Tylko uważajcie aby nie przebić balona agrafką. Założona pieluszka musi się oczywiście dobrze trzymać!

14. Zgadywanie smaków słoiczków

Słoiczki dla niemowląt to już lada moment będzie nieodłączny element dnia przyszłej mamy. Dobrze aby sama wiedziała, co je jej maluszek! Aby sprawdzić jej wiedzę na temat jedzenia dla dzieci przeprowadź test smaków. Przygotuj kilka słoiczków dla niemowląt, możesz wybierać z naprawdę niezliczonej ilości smaków dostępnych w supermarketach. Zawiążcie ciężarnej oczy i poproście aby odgadła jaki smak został jej podany! Owocowy mus a może zupa warzywna? Spróbuj podać jej wszystkie smakołyki.

"gra

Gra na Baby Shower  w zgadywanie smaków /źródło pinterest.com

15. Tworzenie bransoletki szczęścia

Zabawa, która na pewno przypadnie do gustu wszystkim na przyjęciu jest tworzenie bransoletki szczęścia. Potrzebujecie do tego tylko kolorowych koralików oraz kawałka sznurka. Ta prosta zabawa nakładaniu po jednym koraliku i przekazywaniu sznurka dalej. Bransoletka, która powstanie w taki sposób będzie jedyna w swoim rodzaju. Lekką odmianą tej zabawy jest stworzenie sznureczka do smoczka dla maluszka. Jednak w tym celu lepiej jest użyć miękkie, silikonowe koraliki, które z pewnością będą bezpieczniejsze!

16. Kto pierwszy skończy butelkę?

Do tej zabawy na pewno przyda się spora dawka humoru i dystansu do siebie. Przygotuj kilka plastikowych butelek z dziurką w nakrętce. Napełnij je do połowy sokiem, wodą lub innym napojem i wręcz uczestniczką Baby Shower. Kto pierwszy wypije całą zawartość butelki wygrywa! Widok dorosłych osób pijących z prowizorycznego smoczka na pewno zostanie w pamięci przyszłej mamy! 

17. Kim jest ten uroczy bobas?

Czy zgadniesz kto znajduje się na zdjęciu? Przed przyjęciem poproś uczestniczki aby przyniosły swoje zdjęcie z dzieciństwa, takie na którym były naprawdę małe. Przygotuj również karteczki z imionami uczestniczek. Podczas imprezy zdjęcia rozłóż na stole lub powieś klamerkami na sznurku i poproś każdą z uczestniczek aby dopasowała numer zdjęcia do karteczek z imionami. Jest to jedna z tych zabaw, które wywołują najwięcej śmiechu! Ciekawe która z Was rozpozna najwięcej osób!

18. Kręgle z butelek

Aby trochę rozruszać uczestniczki przyjęcia możecie zagrać w butelkowe kręgle. Plastikowe butelki dla dziecka wystarczy wypełnić np piaskiem lub wodą aby stabilnie trzymały się podłoża. Jeśli Baby Shower organizowane jest wiosną lub latem możecie wyjść z zabawą na świeże powietrze. Zorganizujcie piłkę i ustawcie kręgle w odpowiedniej odległości. Turniej można podzielić na kilka rund. Gra jest prosta i na tyle łatwa, że zagrać w nią może nawet kobieta w zaawansowanej ciąży.

19.Malowanie po brzuchu przyszłej mamy

Brzuch  kobiety podczas Baby Shower jest już naprawdę duży o zaokrąglony! Dlatego aby urozmaicić sobie ten dzień możecie napisać na nim kilka śmiesznych informacji lub pomalować go zmywalnymi farbkami. Wszystko oczywiście za zgodą ciężarnej. W momencie gdy każda uczestniczka stworzy jakieś dzieło na brzuchu mamy, stanie się on na pewno bardzo kolorowy co będzie zabawnie wyglądać na zdjęciach z przyjęcia. Taka pamiątka jest jedyna w swoim rodzaju!

20. Tworzenie gipsowego odlewu 

Brzuch kobiety w ciąży codziennie jest inny! Rośnie każdego dnia a jego kształt co chwilę się zmienia. Dlatego warto zachować te wspomnienia i stworzyć gipsowy odlew brzucha. W tym celu można zakupić specjalny zestaw do tworzenia odlewów. Gdy gips zaschnie, pomalujcie go wspólnie! Po narodzinach maluszka taki odlew przyda się do stworzenia niezwykłej sesji zdjęciowej noworodka.

21. Kalambury na Baby Shower

Chyba każdy zna zabawę w kalambury, czyli przedstawianie za pomocą ruchów różnych haseł czy czynności. Dlaczego by nie stworzyć wersji na Baby Shower. Przed przyjęciem wystarczy przygotować hasła związane z macierzyństwem na karteczkach i wrzucić je do jakiegoś woreczka. Podczas przyjęcia można podzielić uczestniczki na dwie grupy i zacząć zabawę! Przykładowe hasła: " Samochwała w kącie stała"; " Sroczka kaszkę gotowała"; " Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

22. Rady na pampersach

Ostatnim przykładem zabawy może być pisanie porad na pampersach. Każda z uczestniczek dostaje pieluszkę na której pisze jedno zabawne zdanie lub poradę dla przyszłej mamy. Wszystkie pieluszki odkładamy do paczki! W momencie kiedy maluszek przyjdzie na świat a przyszła mama będzie obłożona obowiązkami na pewno uśmiechnie się, w momencie kiedy zobaczy zabawny napis na pieluszce podczas przewijania maleństwa. Taka mała rzecz może sprawić wiele przyjemności. 

""

Rady na pampersach /źródło pinterest.com

Gier i zabaw na Baby Shower jest naprawdę dużo! Należy pamiętać przede wszystkim o tym aby wybrać takie, które spodobają się przyszłej mamie. W końcu to ona ma czuć się komfortowo! Ale różnorodny wybór na pewno pozwoli na dopasowanie odpowiednich gier. Przy organizacji Baby Shower warto również przygotować zaproszenia, ciekawe jedzenie a także prezenty dla przyszłej mamy. Te wszystkie elementy pomogą stworzyć wyjątkowe Baby Shower, które zostanie w pamięci wszystkich uczestniczek!

>Zobacz wszystkie gry i zabawy na Baby Shower dostępne w naszym sklepie<