Nowe produkty

Promocje

Zapach Piwonii

Dekoracje na Chrzest dla dziewczynek powinny zachwycać subtelnością. Kolekcja Zapach Piwonii przyciąga wzrok kwiecistą grafiką. Różowe świeczki, winietki, tabliczki czy girlandy zamienią salę w bajkową krainę. Dekoracje na Chrzest powinny być dobrze zaplanowane dlatego oferujemy spójną koncepcje, która ułatwia dobieranie dekoracji. Dzięki temu święto dziewczynki zapadnie w pamięci wielu gości. Najważniejszym elementem sali jest stół dlatego oferujemy wyjątkowe dodatki, które idealnie wpiszą się w klimat przyjęcia. W kolekcji znajdziecie serwetki, kieszonki na sztućce oraz bieżniki i obrusy. W końcu to przy stole goście spędzą najwięcej czasu, dlatego warto zadbać o jego wygląd.

Zapach Piwonii 

Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów
Pokazuje 1 - 26 z 26 elementów

Dekoracje na Chrzest Święty dziewczynki

Chrzest Święty dziecka to wyjątkowa okazja, podczas której mamy okazję spotkać się całą rodziną i przedstawić im waszą pociechę, jeśli jeszcze nie było ku temu okazji. Podczas uroczystości Chrztu Świętego obowiązują zwyczaje, które warto poznać.

 Zaproszenia na Chrzciny w różu

Polskie prawo kościele pozwala Chrzcić dzieci przez cały rok, nawet podczas Wielkiego Postu czy Adwentu. Terminy na Chrzest ustalić trzeba w parafii, w której planujecie ochrzcić dziecko, ponieważ każda parafia ma swoje własne obrządki co do ustalania terminu Chrztu. Planując datę Chrztu należy wziąć pod uwagę także wiek dziecka. Nie należy tego robić przed pierwszymi szczepieniami. Dziecko dwu- lub trzymiesięczne jest mało ruchliwe i najbardziej prawdopodobne jest, że prześpi większość uroczystości. Dziecko około roczku natomiast jest już bardziej ruchliwe i może być mu ciężko usiedzieć na miejscu. Po wybraniu daty Chrztu dziecka powinniśmy zaprosić rodzinę. Odpowiednio wcześniej należy zaprosić rodzinę, która mieszka daleko, by dać im czas na zorganizowanie przyjazdu. Chrzestnym i dziadkom wypadałoby wręczyć bardziej efektowne zaproszenia. Doskonale nadadzą się do tego personalizowane zaproszenia z pięknym motywem kwiatowym jak na przykład „Zapach Piwonii”.

Winietki dla dziewczynkiWinietki na Chrzest dla dziewczynki - kwiatowa propozycja

Prośby o zostanie Chrzestnym - kto może zostać Chrzestnym?

Jest kilka zasad jakie muszą spełniać osoby chcące zostać Chrzestnymi. Tradycyjnie do Chrztu dziecko podaje kobieta i mężczyzna. Matką i ojcem Chrzestnym według kościelnego prawa mogą zostać osoby, które: są wierzącymi i praktykującymi katolikami, otrzymały sakrament bierzmowania, osoby stanu wolnego lub żyjące w związku sakramentalnym, są nie spokrewnione z dzieckiem w linii prostej (odpadają rodzice, rodzeństwo i dziadkowie), oraz najlepiej żeby były osobami pełnoletnimi. Poproszenie kogoś o zostanie Chrzestnym nie zawsze musi być łatwe. Pomóc w tym zadaniu mogą specjalnie przygotowane prośby o zostanie Chrzestnym. Takie pomysłowe prośby jak układanka z puzzli lub zdrapka zostaną miło odebrane przez przyszłych rodziców Chrzestnych.

Prezenty na Chrzest - Kto i co kupuje dla dziecka?

W polskim zwyczaju leży, że Chrzestna kupuje dziecku szatki, a Chrzestny świecę do Chrztu. Odchodzi się jednak od tego zwyczaju, ponieważ rodzice nie chcą obciążać finansowo Chrzestnych. Rodzice Chrzestni powinni ustalić między sobą co chcą kupić dziecku. Dziecko do Chrztu potrzebuje medalika, obrazka świętego, specjalnej świecy do Chrztu oraz szatki. Pozostali goście także powinni uzbroić się w prezenty dla dziecka. Pamiątki Chrztu Świętego, które kupują goście powinny być przydatne dla dziecka i najlepiej by były bardzo odporne na uszkodzenia związane z czasem. Piękną pamiątką dla dziecka jest pudełeczko na pierwszy ząbek lub złota skarbonka na pieniążki. Wspaniałym prezentem będzie także Księga Pamiątkowa z imieniem dziecka i datą uroczystości.

Księga pamiątkowa na chrzestKsięga pamiątkowa Chrztu Świętego - propozycja prezentu dla maluszka